מנפצים את הסטיגמה על אנשים עם מוגבלויות

שבוע הנגישות באוניברסיטה העברית

מאז 1992, היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות של האו"ם מצוין מדי שנה ב -3 בדצמבר ברחבי העולם.

האוניברסיטה מציינת את יום זה דרך שבוע הנגישות- שבוע שלם של אירועים, הופעות ודוכנים שקשורים לקידום נגישות ולא.נשים עם מוגבלויות שונות.

השנה שבוע הנגישות של העברית בשיתוף דיקנט הסטודנטים, תא סמ"ן, אגודת הסטודנטים וסיפתח, מתמקד בשבירת סטיגמות ומיתוסים על עולם המוגבלויות וקידום המודעות לנגישות ולא.נשים עם מוגבלויות בקהילת האוניברסיטה.

 

האירוע המרכזי הוא ערב טד בנושא #שוברים את הסטיגמה.

הערב יכלול 4 דוברים מרתקים עם סיפורי חיים מעוררי השראה, כולם גברים ונשים עם מוגבלות ומדברות עליה באופן פתוח ואמיץ:

1. עומר צור מקים חברת פאראטרק - כמו כל צעיר גם עמר יצא לטיול אחרי צבא, בעיצומו של הטיול הבין שאביו, נכה מלחמת יום הכיפורים, בחיים לא חווה טיול כזה. שנה אחרי עמר, אביו ועוד חברים יצאו לטיול של 600 ק"מ בהרים בטורקיה באמצעות כסא גלגלים מיוחד שפיתח לעמידה בתנאי שטח. סיפורו של עמר על הגשמת חלומות - כללים מבית אבא.

2.  חמוטל ינאי - אמא עם מאניה דיפרסיה - פתאום באמצע החיים חמוטל מגלה התמודדות נפשית. סיפור מרתק של אמא בהתמודדות עם מוגבלות שקופה

3. רונה סופר - רונה סופר מתעסקת בחיים. היא נפצעה בילדותה בתאונת דרכים, ומרגע שאיבדה את הגוף, הבינה כמה גוף יש לה. מתמחה בקולנוע ופרסום, בכוח היצירה והכתיבה, בנכות ומיניות ובקשר ביניהן.

4. אופיר דהן - מהדורה מוגבלת - אופיר נולד עם סוג של שיתוק מוחין וחיי את חייו הרגילים. לפני ארבע שנים, בגיל 37 יצא למסע למציאת בת זוג ובדרך נתקל במסע לגילוי עצמי. סטנדפיסט שלא מפחד לדבר על המוגבלות.

האירוע יתקיים ב4.12.2019, יום רביעי, deja bu, מנשה בן ישראל 1, 19:30.

מעבר לאירוע השיא יהיו מגוון של פעילויות בקמפוסים השונים:

קמפוס הר הצופים, שנישכונה 2.12 ובקמפוס עין כרם, שלישיגעון 3.12- הופעה של איתמר בק, מוזיקאי שמתמודד עם שיתוק מוחין, דוכנים מגוונים וחידון נושא פרסים.

קמפוס גבעת רם, בירביעי 4.12- שיתוף פעולה עם בית פינגר- הוסטל לצעירים עם מוגבלויות בירושלים. דוכנים, הופעה וחידון נושא פרסים.

 

בואו להנות, לשמוע ולהכיר!

בתאריכים 9-11/12 אגודת הסטודנטים תציין את שבוע המאבק באלימות כלפי נשים
לקריאה
שבוע המאבק באלימות נגד נשים באוניברסיטה עברית
לקריאה
שלדור, חברת הייעוץ המובילה לאסטרטגיה עסקית, מזמינה אתכם – סטודנטים ובוגרים – לערב הכרות.
לקריאה
כל השירותים, הזכויות וההטבות שלכם - דיירי המעונות - במקום אחד!
לקריאה