היה השינוי שאתה רוצה לראות- קול קורא לפרויקטים חברתיים

אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית חרטה על דגלה קידום ופיתוח יוזמות חברתיות אשר פועלות להעשרה ופיתוח חיי הסטודנטים או שמשלבות סטודנטים בפעילות ערכית אשר מוקדשת לתרומה לחברה.

עם תחילת שנת הלימודים החדשה אנו פותחים את שערי קהילת היזמים החברתיים שלנו ומאפשרים לכל סטודנט וסטודנטית בעלי חלום, חזון ורצון לקדם את הפרויקט החברתי שלהם להצטרף לאגודה. זאת, מתוך הכרה בחשיבותה של עבודה חברתית וחיבור קהילתי, המשמעות שמעניקה לעולם התוכן של כל סטודנט וההכרה בערך וביכולת הסטודנטים להביא שינוי אל החברה הישראלית. אגודת הסטודנטים מקיימת מדי שנה תכנית מעטפת, ליווי ופיתוח לפרויקטים נבחרים מתוך שאיפה לפתוח להם דלתות, להעשיר ולקדם אותם .

 

אז, מה המשמעות? בתחילת כל שנה אנו מוציאים כל קורא להגשת מועמדות לתמיכה וסיוע של אגודת הסטודנטים לפרויקטים חברתיים. אלו נדרשים לעמוד בשני קריטריונים עיקריים; פרויקט אשר פועל לקידום והעשרה של סטודנטים או משלב סטודנטים בתוך עבודה חברתית בקהילה, ובמקביל שמנוהל על ידי סטודנטים באוניברסיטה העברית. לאחר מכן יידרשו מנהלי הפרויקטים להגיש בקשה למועמדות במכרז ונתחיל בתהליך המיון. כל פרויקט שייגש למכרז וייבחר יגיע ליום ראיונות מרוכז, בו אנו נחפש את האש בעיניים, הרצון להתקדם והשאיפה למעלה. אל המכרז יוכלו לגשת פרויקטים קיימים, כאלו בצעדים הראשונים שלהם ונמצאים בראשית דרכם ומחפשים חסות עוצמתית כמו האגודה, אך עם זאת כבר עומדים ומצליחים לייצר פעילות. חשוב להראות נכונות, יוזמה ורצון אך אנו מחפשים את אלו שיכולים גם להוכיח פעילות מהשנה האחרונה ולבנות תכנית פעילות מתקדמת יותר לשנה הבאה.

 

תכנית התמיכה של האגודה היא רחבה, מעניקה ומעשירה. מעבר לכך שהאגודה פורשת חסותה עבור היזמים ובכך מגדילה את כוחם, את קהל היעד אליו ייחשפו, תעניק סיוע בהתמודדות לוגיסטית וחיבורים רלוונטיים לאורך השנה. היזמים יעברו תכנית הכשרה פרטנית, מערך ההכשרה והליווי שלנו כולל בתוכו שלושה מישורים עיקריים; פגישות פרטניות עם רכז הפרויקטים באגודה בהן נתמקד בבניית תכנית עבודה, ניהול תקציב ומשאבי אנוש, עבודה התהליך השנתי ועוד. במישור השני יעברו מנהלי הפרויקט מפגשי הכשרה עם אנשי מקצוע מתחומים מגוונים, סדנאות והרצאות על מנת להעמיק את עולם התוכן שלהם, להקנות כלים וקישורים ולפתח את יכולות הניהול שלהם בתוך עולם היזמות החברתית. הרמה השלישית היא מפגשי למידת עמיתים, בהם ייפגשו היזמים של האגודה יחד באתרים רלוונטיים ותאפשר קרקע להתייעצויות, שיתוף וחיזוק תחושת הקהילתיות שיש לפרויקטים החברתיים שבאגודה. קיימת גם אפשרות לקבלת תקציב שנתי מטעם האגודה כפעולת תמיכה נוספת

 

אגודת הסטודנטים מעלה על נס את יזמיה הצעירים, מאמינה בהם ומכירה בנחישותם וחשיבותם. על כן, תכנית הליווי שלנו הינה יוקרתית, מושקעת ומדויקת על מנת לאפשר לכל יזם למקסם את הפוטנציאל הגלום בו ובפרויקט. על כן, קהילת היזמים שאנו בונים פתוחה לכל אלו שמוכנים ונחושים בדעתם להתחבר לאגודה, לקבל על עצמם את היתרונות שמעניקה ומוכנים לליווי אינטנסיבי על מנת למנף את הפרויקטים.

 

איתי שטראוך, רכז פרויקטים חברתיים באגודת הסטודנטים - social_projects@aguda.org.il .

 

הגשת מועמדות יש לשלוח למייל  Social_Projects@aguda.org.il את המסכים הבאים

  1. מכתב פנייה קצר המפרט את עיקרי הפרויקט ופרטי התקשרות (טלפון ומייל)
  2. קורות חיים של מנהלי הפרויקט
  3. אישו לימודים לשנת תש"פ של לפחות אחד ממנהלי הפרויקט
  4. תכנית עבודה לשנת תש"פ

 

 

זה הזמן לסכם את עונת השידורים המיוחדת של "שני-חי"
לקריאה
בשל משבר הקורונה חדרי הכושר של עמותת קוסל נסגרו למשך של 51 יום. לאור כך עמדנו איתם בקשר על מנת להגיע להסדר ראוי עבור מנויי הסטודנטים. כל הפרטים בנוגע להשגים כאן למטה.
לקריאה
יריד קרייירה 2020 עם אפשרות לפגוש מגוון חברות בלי לצאת מהבית!
לקריאה
הצטרפו למשפחה! ריכוז משרות דרושים לאגודה
לקריאה