את.ה לא לבד- אחרים לבד איתך

קול קורא לסטודנטים לשליחת וידויים לתערוכת שבוע התמודדויות נפשיות

בישראל אחד מכל ששה בוגרים (17.6%) סבל מהפרעה של דכאון או חרדה במהלך חייו. שיעורי הפנייה לטיפול נפשי בקרב מי שזקוק לו נמוכים מאוד משיעורי הפנייה לטיפול בתחלואה גופנית.

בכל המדינות, הייתה הסטיגמה שהרגישו משיבים עם הפרעות דכאון או חרדה גבוהה מזו שהרגישו משיבים עם תחלואה גופנית ללא דכאון או חרדה.

מתוך ממצאים עיקריים מסקר בריאות הנפש בעולם  The World Mental Health Survey Initiative (מרץ 2011).

 

 1,500ילדים ובני נוער מאובחנים כלוקים בהפרעות אכילה מדי שנה. שיעור הלוקים באנורקסיה בגילאים 15-24: בקרב נשים- %1.2; בקרב גברים - 0.2%.

בין 3% ל-5% מאוכלוסיית האנשים בגילאי 15-24 סובלים מהפרעת אכילה בלתי ספציפית.
מתוך העמותה הישראלית למניעה טיפול ומחקר בהפרעות אכילה, כנס הפרעות אכילה בישראל – לקט המלצות (נוב' 2011)

 

#אתם לא לבד! אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים מקדמת זה השנה השנייה את שבוע ההתמודדויות הנפשיות שמטרתו להעלאות את המודעות סביב התמודדויות נפשיות של סטודנטים והורדת חסמים וסטיגמות ליצירת קהילה סטודנטיאלית תומכת. השנה שבוע ההתמודדויות הנפשיות יכלול פעילויות רבות בקמפוסים השונים וביניהם יריד עמותות בקמפוס הר הצופים וערב הרצאות בנושאים שונים עם מיטב המרצים, היזמים והמומחים בתחום.

לקראת השבוע שיתקיים השנה בסוף מרץ אנו מחפשים סטודנטיות וסטודנטים המעוניינים לקחת חלק בהעלאת המודעות להתמודדויות נפשיות בקהילה הסטודנטיאלית

בכחלק מהפעילויות מחפשים סטודנטים וסטודנטיות שיהיו מוכנות לשתף בפורמט של 'קונפשנס' (וידויים) את החוויה האישית שלהם בתחומים שונים ומגוונים של התמודדויות נפשיות- חרדת מבחנים, חרדה חברתית, בדידות, לחץ, הפרעות אכילה ועוד...הוידויים יפורסמו יחד עם שם ותמונה של כותב.ת הוידויי במהלך השבוע בתערוכה שתוצג בקמפוסים השונים.

המטרה היא לתת במה לסטודנטים מתמודדים ולייצר נקודת התייחסות והזדהות בכך אנו שואפים להפחית את הסטיגמה שקיימת על מתמודדים וכמובן לייצר קהילה שדרכה נוכל להפיג את תחושת הבדידות.

 

 

הוידוי יישלח בפורמט וורד שאורכו עד עמוד אחד, יחד עם שם מלא, חוג לימודים ותמונה, עד תאריך ה16.2.20 אל הגר זינו, רכזת אוכלוסיות רוחבית באגודת הסטודנטיות והסטודנטים בעברית בכתובת מייל הבאה – Equality@aguda.org.il

 

לשאלות והבהרות ניתן לפנות להגר במייל שצויין או בטלפון מספר- 0528349761 או לעוז רכז סמ"ן במייל- saman@mail.huji.ac.il

מסכמים שנה ומתכוננים לזאת שבאה!
לקריאה
לקריאה
בחירות לוועידת אגודת הסטודנטים ומועצות האגודה
לקריאה
זומנתם לוועדת משמעת? הנה כל מה שחשוב שתדעו!
לקריאה