גאווה בקמפוס

מבט מקרוב על החודש הכי צבעוני בשנה

החודש הכי צבעוני בשנה יכול לשאת איתו גם מטען עבור חלקנו. אור גרוס מספרת לנו על משמעותו של חודש הגאווה בשבילה לאורך השנים שלה באקדמיה, וכיצד היא תשמח לחוות אותו ביחד איתכם!

כתבה מאת אור גרוס, מנהלת מעבדת מחקר בנושא אקולוגיה של צמחי בר של ד"ר ניב דה מלאך

 

via GIPHY

 

איך לכתוב על חודש הגאווה?

חודש כל כך מורכב עבורי. מרגש, כואב, מטלטל ומרהיב – כל שנה מחדש. כלומר, כל שנה מחדש מאז 2015. כשהגעתי לפקולטה ללמוד תואר ראשון במדעי הצמח, עוד לא ידעתי הרבה על הזהות שלי. למעשה – לא ידעתי כמעט כלום. הייתי הרכזת החוגית באגודת הסטודנטים, פעלתי למען זכויות נשים, נלחמתי עבור כל מי שהייתה צריכה אותי; ועדיין, כשזה הגיע אליי, כמעט ולא עצרתי לחשוב מה אני רוצה וצריכה. לקח חצי תואר עד שהבנתי את מי אני אוהבת באמת. לקחה עוד שנה מרגע ההבנה ועד שיכולתי לצאת מהארון מול חבריי וחברותיי לתואר, לאט לאט, ואז מול המשפחה. באותו שלב הייתי בת 26 והיו אנשים שאמרו לי שזה "מאוחר", "רק תקופה", "סוג של מרד". בתוכי ידעתי את האמת, באופן חזק ובלתי מתפשר. אני זוכרת את אירוע הגאווה הראשון בקמפוס שבו הייתי כבר בחוץ. חגגתי, הצטלמתי, רקדנו ושתינו בירה בדשא. פתאום זה הרגיש אחר, חופשי.

 

ב-2017 התחלתי תואר שני במכון ויצמן, ומיד כשהגעתי הבנתי שיש שם ואקום מוחלט בכל הנוגע לגאווה. ביקשתי מההנהלה לתלות דגל אחד וקיבלתי תשובה שלילית. באותו רגע החלטתי שאם לא נותנים לי לתלות דגל אחד, אתלה 20. יצרתי קשר עם האחווה הסטודנטיאלית הגאה, ארגון ארצי שמרכז את כל הפעילויות הגאות בקמפוסים, והתחלתי מסע של הקמת תא גאה במכון. לאט לאט התחילו להגיע אנשים למפגשים שלנו. יותר אנשים ממה שחשבתי היו בארון. המפגשים התנהלו כמו מעין אחווה סודית: תמיד תליתי שלט על הדלת שאמר "LGBT association meeting" ועמדתי בדלת "לשמור". בסוף, כשכולם וכולן כבר הגיעו, הייתי נועלת את הדלת ומגיפה את התריסים. זה היה בערב, כשהמכון היה כבר יחסית ריק. ובכל זאת היו מי שפחדו.

 

No description available.

 

 

No description available.

בתמונות: האירועים הראשון (למעלה) והשני (למטה) במכון וייצמן.

 

באוגוסט 2018 כבר התקיים אירוע הגאווה הראשון במכון ויצמן. תלינו דגלים, הבאנו כיבוד, שמנו מוזיקה. גירדנו כל סכום כסף שאיכשהו הצלחנו להשיג, כדי לקנות כמה בורקסים ושתייה. זה היה משהו מאוד ראשוני ובכל זאת ראיתי את העיניים של אנשים נוצצות, כשהם הבינו שהם כבר לא לבד. האחווה הגאה תפסה תאוצה והיא פעילה עד היום, בהנחייתו של המחליף המסור שלי, שלא הפסיק את הפעילות גם בתקופת הקורונה. את התואר השני במכון סיימתי כבר אדם אחר לחלוטין, עם תחושת שייכות לקהילה ויכולת אמיתית לשנות את הסביבה שלי לטובה.

היום אני מנהלת מעבדה בפקולטה. חזרתי למקום שמבחינתי הוא הבית עם תחושת אחריות גדולה. בכניסה למעבדה שלנו יש מדבקה עם צבעי גאווה, שעליה המסר שכאן כולם.ן מתקבלים.ות בברכה. במשרד שלי יש שני דגלים קטנים, במקום בולט על השולחן – אחד בצבעי הקשת והשני בצבעי כחול-ורוד-לבן (דגל הקהילה הטרנס*ית). חשוב לי להיות מקום בטוח ומכיל עבור א.נשים בסביבת העבודה שלי, עבור עובדים וסטודנטיות שאני אחראית על הרווחה שלהן, עבור כל אדם שנמצא בפקולטה וצריך אוזן קשבת, עצה או תמיכה. לכן אצא פה בהצהרה, ואפילו בקשה: אם אתם.ן נאבקות עם נושאים שקשורים לזהות מינית, מגדרית או אחרת, או סתם צריכות לדבר, הדלת שלי פתוחה. אני יושבת בבניין A, מעבדה מספר 2110, יש לי משרד פרטי שאפשר לסגור את הדלת שלו ולדבר בפרטיות. ניתן גם לתאם איתי בטלפון או במייל פגישה במקום אחר בקמפוס, אם זה מרגיש יותר בנוח. אשמח לתת לא.נשים את מה שלי לא היה כשרגלי דרכה לראשונה בעולם האקדמי.

 

via GIPHY

 

 

חודש גאווה שמח – לכל הלסביות, הומואים, ביסקסואלים.ות, טרנס*ג'נדרים.ות (וזהויות מגדריות אחרות), קווירים.ות, ובני.ות-ברית. מקווה שיהיו לכולנו הרבה סיבות לחגוג.

מצעד הגאווה ברחובות יתקיים ביום חמישי, 1.7.21, בשעה 17:00. נתכנס במדשאה הצמודה לתחנת הרכבת, בצידה הדרומי ומשם נצעד עד אזור הפאבים של הרצל/הנשיא הראשון. נתראה!

 

 

רוצים ליצור קשר עם אור?

מוזמנים לפנות אליה במייל: orgross3@gmail.com או בטלפון: 052-4358417

 

 

No description available.

בתמונה: אור על במת מצעד הגאווה השני ברחובות (2019), אותו עזרה להפיק. 

 

 

 

 

 

רוצים גם לשתף במשהו שכתבתם? שלחו לנו עוד היום!
https://www.aguda.org.il/fakultalk

 
 

 

"אני מאוד אוהבת בגדים. אוהבת שיש לי הרבה בגדים ובמיוחד חדשים. אבל בשנה שעברה אחרי שחזרתי מהטיול הגדול הבנתי שאני לא...

Posted by ‎אגודת הסטודנטים בפקולטה לחקלאות‎ on Thursday, November 26, 2020

 

מבצעים לתקופת המבחנים, רק לסטודנטים בפקולטה
לקריאה
בואו לבחור את הגב שלכם ושלכן בקמפוס!
לקריאה
מבט מקרוב על החודש הכי צבעוני בשנה
לקריאה
לקריאה