הקמת פורומי אוכלוסיות

האגודה מקדמת אוכלוסיות נבחרות ומקימה פורומים להבנת הצרכים מהסטודנטים עצמם. בואו להיות חלק!

אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים שמה לעצמה מטרה לקדם פעילויות ומדיניות ולעורר מודעות סביב חמש אוכלוסיות מרכזיות: החברה הערבית, יוצאי אתיופיה, החברה החרדית, אנשים עם מוגבלויות וקהילת הלהט"ב.

 

מחלקת חברה וקהילה עוסקת בייצוג וקידום מדיניות של האוכלוסיות השונות וביצירת פעילויות מותאמות ונגישות לכלל הקהלים הסטודנטיאליים. במסגרת ההכנות לשנת העבודה תש"פ ומתוך הרצון להעמיק את שיתוף הפעולה והקשר בין הסטודנטים בקמפוסים ובחוגים השונים ובינם לבין העשייה של האגודה בנושא המגוון והשילוב, הוחלט על הקמת פורומי סטודנטים.

 

הפורומים שיוקמו ינהלו מפגשים חודשיים בנושאים שונים ויכללו בעיקר העלאת בעיות מהשטח, רעיונות לפעילויות ולעשייה של האגודה וחשיפה לקבוצת השווים של הסטודנטים מחוץ לקמפוס הספציפי בו הם לומדים בפועל. המטרה של המפגשים בסופו של דבר היא ליצור קהילה חזקה שמניעה, בעזרת ודרך האגודה, סוגיות שמעסיקות וחשובות לסטודנטים באוכלוסייה הספציפית הן בפן הלימודי-אקדמי והן בנושא הרווחה, אירועי תרבות והעלאת המודעות הסטודנטיאלית האוניברסיטה.

 

הפורומים יוקמו עבור שלוש אוכלוסיות מרכזיות שאינן מאוגדות בצורה פורמלית ויש רצון לחזק את הקשר בינם לבין האגודה וליצור קבוצת איכות לעבודה משותפת- החברה החרדית, החברה הערבית וקהילת יוצאי אתיופיה. לסטודנטים המעוניינים לקחת חלק בעשייה של הקהילה הגאה או בנושא אנשים עם מוגבלויות ניתן לפנות לתאים הרלוונטיים דרך אתר אגודת הסטודנטים.

 

פורום החברה הערבית- סטודנטים וסטודנטיות מהמגזר הערבי שמעוניינים להוביל פרויקט ורוצים לחשוב יחד על דרכי עבודה או שיש בעיניהם נושאים בוערים שהאגודה צריכה לשים עליהם דגש מוזמנים להגיע ולקחת חלק בשיח ולהניע יחד שינוי.

 

פורום החברה החרדית- סטודנטים וסטודנטיות מהחברה החרדית שרוצים להקים קבוצה חזקה שתפעל יחד לטובת הייצוג של הסטודנטים החרדים בקמפוסים השונים של העברית, שיש להם רעיונות לפעילויות או ביקורת והצעות לייעול מוזמנים לנהל יחד שיח ולהוביל שינויים בנושאים שחשובים לכם.

 

פורום יוצאי אתיופיה- סטודנטים וסטודנטיות יוצאי אתיופיה שחושבים שיש צורך בהעלאת מודעות לתרבות האתיופית, להכרות ולהעלאת נושאים בוערים בסדר היום למודעות כלל הסטודנטים באוניברסיטה. סטודנטים וסטודנטיות שרוצים לקחת חלק בהפקת אירועים, הנעת שינויי מדיניות וחשיבה על עשייה רלוונטית מוזמנים להתאגד איתנו לטובת מטרות אלה.

אנו מזמינים אתכם לחשוב יחד, לפעול יחד ולשנות יחד. 

לפרטים נוספים ומידע על מפגשים קרובים, פנו אלינו.

הגר זינו, רכזת אוכלוסיות באגודת הסטודנטים והסטודנטיות בעברית- equality@aguda.org.il

לקריאה
את פורים הזה אתם לא תשכחו! המערב הפרוע מגיע אלינו ובגדול יחד עם כל אגודות הסטודנטים הגדולות בירושלים!
לקריאה
רעבים.ות בתקופת העבודות והמבחנים? אגודת הסטודנטים מציעה לכם גשם של מבצעים!
לקריאה
קול קורא לסטודנטים לשליחת וידויים לתערוכת שבוע התמודדויות נפשיות
לקריאה