הרצאה- טיפול בסרטן בעזרת קנאביס

פרופ’-משנה דדי מאירי, כיום חבר סגל בפקולטה לביולוגיה בטכניון, השתחרר מהשירות הצבאי עם ארבעה מחבריו זמן קצר לאחר רצח רבין. ההלם עוד ריחף באוויר, וחמשת החברים הסכימו לפחות בדבר אחד: אם רוצים להשפיע, צריך להתברג גבוה.

לפני כשנתיים, במהלך הקמת המעבדה החדשה שלו בפקולטה לביולוגיה בטכניון, פגש מאירי חבר שהקים חברה לטיפול רפואי באמצעות קנאביס. החבר, שאותו הכיר מתקופת המאסטר, סיפר לו על ראיות ראשוניות ליעילותו של הקנאביס לא רק בשיכוך תופעות הלוואי של הכימותרפיה (בחילות וכאב), אלא גם בבלימה ממשית של התהליך הסרטני. 

במעבדתו בטכניון, שהיא אחת המעבדות המובילות בעולם בתחום זה, נחקרים זנים שונים של קנביס ונבדקים ההרכבים המדויקים המתאימים לטיפול במחלות ספציפיות. לדבריו, "רופאים בכל העולם רושמים למטופליהם קנביס בלי שום התייחסות לסוג הקנביס ולרכיביו הפעילים – ובצמח הזה יש יותר מ-500 רכיבים פעילים. במעבדה שלנו אנחנו מנתחים במדויק את רכיבי הקנביס השונים ומנהלים מעקב אחר טיפולי קנביס בישראל ואחר תוצאותיהם הרפואיות, בתקווה לפתח טיפולים מדויקים ויעילים במחלות שונות."

 

 

 

 

 

הוספה ליומן
קחו חמש דקות לענות על הסקר: https://goo.gl/forms/ndnu6RTK83Ur1Oh02
לקריאה
שעות מעודכנות - עורך דין, ייעוץ תעסוקתי ופעילות הספריות
לקריאה
אנחנו מזמינים אתכם לשוחח על הדברים החשובים באמת דרך הכתבים המקודשים לשלושת הדתות, להכיר אנשים מעניינים, ואם כל זה לא מספיק- לקבל מלגה.
לקריאה