יום שכולו יזמות

איך נאכיל את העולם בשנת 2050 כאשר יהיו פה 9 מיליארד בני אדם? איך נוכל נמשיך להשתמש באנרגיה מתכלה בקצב הנוכחי מבלי לפגוע כדור? איך ניתן להגן על תושבי הכדור ממחלות? זיהומים? כל התשובות נמצאות אצלנו בפקולטה, בכל תחומי הלימוד ואפילו אצלכם.  

אגודת הסטודנטים בשיתוף מועדון היזמות של הפקולטה - פקולטק, גאות להזמין אתכם ליום היזמות שלנו שיערך ב16.05, ב' בסיון בהפסקה הפעילה של רביעירוק.

מה בתכנית? חברות יזמות מהמשק שיגיעו לסייע לכם עם קידום הרעיון שלכם, או סטודנטים כמונו וכמוכם אשר רק בתחילת דרכם ורוצים להציג את התכנית.

רוצים להופיע ביריד? להציג את הרעיון שלכם? לנסות לשפר אותו? הירשמו בלינק הבא.

 

הרצאת Impossible Foods

המבורגר מ-0% פרה? המבורגר שחוסך במים, קרקע ומשאבים? Impossible Foods הופכים את זה לאפשרי! בואו לשמוע על הסטארטאפ מעמק הסיליקון שמבטיח לשנות את שוק המזון העולמי, עם אייל ברילר, מנהל המוצר של החברה.

ההרצאה תתקיים ביום רביעי, 16.05 ב' בסיון בשעה 16:00 באולם 11.

לאיוונט >> https://www.facebook.com/events/2466682160284790/

 

יזמות על הבר

איך מפתחים רעיון לסטארטפ מצליח? איך נמנעים מטעויות? ולמה דווקא בחקלאות ומזון? הטפטפת גאה לארח את ד"ר ניצה קרדיש מנכ"לית קרן ההשקעות Trendlines לשיחה צפופה בגובה העיניים.

ההרצאה תתקיים ביום שלישי, 15.05 א' בסיון, בשעה, 21:00, בטפטפת.

לאיוונט >> https://www.facebook.com/events/167374367285874/

 

 

בנוסף לכך, חברות נוספות יגיעו ליריד לסייע לכם להפוך את החזון שלכם, למציאות:

 

 

פקולטק

אי אפשר לעשות יריד יזמות בפקולטה בלי מועדון היזמות של הפקולטה - פקולטק.

פקולטק הוא מועדון יזמות שהוקם על ידי סטודנטים ובוגרי הפקולטה אשר שם לו למטרה לקדם את תחום היזמות בפקולטה לחקלאות בכל הנושאים הנלמדים בפקולטה; החל ממדעי הצמח ועד למדעי המזון והסביבה. מטרת המועדון היא לתת קרקע פוריה לכל סטודנט שירצה להיכנס לתחום היזמות ולספק לו את הכלים וההדרכה בתחילת דרכו.


 

ביוהאב

ביוהאב ישראל הינה קבוצה ללא מטרות רווח בעלת חזון משותף: התנסות מעשית בטוחה בביולוגיה צריכה להיות זמינה לכולם! הקבוצה פונה לכל אחד/ת שרוצה להתנסות מעשית בביולוגיה. בין אם זה לצרכי לימודים, תחביב או בחינת רעיון למוצר.

ביוהאב פועלת להקמת מעבדות ביולוגיות אשר עומדות לשירות הקהל הרחב החל מחובבי ביולוגיה ועד ליזמים אשר רוצים לנסות "על חם" את השערותיהם. בנוסף ביוהאב פועלת על מנת לקדם יזמות במדעי החיים וחינוך הקהל הרחב לתחום מדעי החיים והביוטכנולוגיה.


 

תחרות IGEM

אז מה זה בעצם IGEM? אז IGEM - The International Genetically Engineered Machine זו התחרות המובילה בעולם לביולוגיה סינתטית. במסגרת התחרות, סטודנטים לתואר ראשון ושני עובדים על פיתוח פתרונות לבעיות גלובליות ממגוון רחב של תחומים תוך שימוש בביולוגיה סינתטית. התחרות עצמה אורכת כשנה לערך, כאשר הנבחרות שהוכיחו ביצועים טובים במסגרת הפרויקט נפגשות בסמינר של מס' ימים בבוסטון, שם מוצגים הפרויקטים ומוכרזים המנצחים.

במסגרת התחרות הסטודנטים אחראים על בניית הרעיון, בדיקת היישום שלו בעבודת מחקר ועבודת מעבדה, שיווק הרעיון במגוון דרכים (אתר, סרטון ועוד) ובמידה ויש צורך, גיוס כספים ממקורות חיצוניים (מימון המונים, עיריות, אגודות סטודנטים ועוד). בפקולטה לחקלאות קמה קבוצה הכוללת סטודנטים מהקמפוסים הנוספים מהאוניברסיטה העברית, אשר עובדת לקידום פרויקט אוניברסיטאי שעתיד להשתתף בפרויקט בינלאומי!


 

כפר הסטודנטים

עמותת צעירי איילים בונים ומתגוררים בכפרי סטודנטים בדרום, צפון הארץ ובלוד. העמותה שמה לעצמה למטרה לחבר את הצעירים לערכים כגון: ציונות, יהדות, חלוציות, התיישבות, עבודה עברית ומעורבות בקהילה, תוך פיתוח הנגב, הגליל ולוד. בתמורה למלגת לימודים ומגורים מוזלים בכפרים, מתנדב כל סטודנט כ-300 שעות שנתיות בבניית הכפרים ובעבודה קהילתית במוקדי התנדבות שונים.

הכפרים יוצרים קרקע להכרות עם האוכלוסייה, האזור והפוטנציאל הטמון בהם. העמותה תגיע להציע לכם מגוון דרכים להצטרף אליהם, לגור בקהילת לוד ולהתנדב למען הקהילה.

 

ספירולינה בבית

ספירולינה, הכוכבת של מזונות העל בתקופה האחרונה נמצאת כמעט בכל מקום, אז למה שגם לא בבית שלכם?

הכירו את היוזמה הנהדרת שנועדה לאפשר לכם לגדל את זה אצלכם בבית!

לפרטים נוספים היכנסו לכתבה: https://www.youtube.com/watch?v=PycjcA2kQQ0

הוספה ליומן
קחו חמש דקות לענות על הסקר: https://goo.gl/forms/ndnu6RTK83Ur1Oh02
לקריאה
שעות מעודכנות - עורך דין, ייעוץ תעסוקתי ופעילות הספריות
לקריאה
אנחנו מזמינים אתכם לשוחח על הדברים החשובים באמת דרך הכתבים המקודשים לשלושת הדתות, להכיר אנשים מעניינים, ואם כל זה לא מספיק- לקבל מלגה.
לקריאה