קול קורא לפיתוח פתרונות לאתגרי הקורונה

 

HUJI-Innovate, מרכז החדשנות והיזמות ואגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית מזמינים אתכם - סטודנטים וסטודנטיות, סגל אקדמי, סגל מנהלי ובוגרי האוניברסיטה העברית להציע פתרונות לאתגרים העולים בימי הקורונה. בעולם היזמות, אנחנו רואים אתגרים גם כהזדמנויות לפיתוח רעיונות וכלים חדשים במטרה לשפר את היכולת שלנו להתמודד.

אנחנו מזמינים את קהילת האוניברסיטה להציע פתרונות יישימים לאתגרים השונים העולים מהמצב הנוכחי של התפשטות הוירוס, ריחוק חברתי ושינוי אורח החיים של כולנו. ועדת השיפוט של הקול קורא תבחר מבין ההצעות ותעניק להם ליווי מקצועי ומימון של עד 5,000 ש"ח למימוש. 

 

איך משפרים את הלמידה מרחוק?

בעת הקורונה והדרישה לריחוק חברתי - המעבר ללמידה דיגיטלית נעשה בצורה פתאומית ומהירה הדורשת מכולנו להסתגל לדרך עבודה ולמידה אחרת במהירות. השינוי אינו פשוט למרצים, לסטודנטים ולסגל המנהלי והתפעולי של האוניברסיטה ולכן אנחנו מחפשים למצוא דרכים לשפר את תהליכי הלמידה מרחוק. ההצעות יכולות להתייחס לסטודנטים, לחוקרים ועוזרי הוראה או לאוניברסיטה כמערכת.

 

תחושת הבדידות בימי הריחוק החברתי

בדידות מוגדרת בתור הפער בין רצונו של האדם למערכות יחסים חברתיות לבין קשריו החברתיים בפועל. מצד אחד אנחנו חיים בעידן הכי טכנלוגי והכי מחובר ומצד שני, כמות האנשים המדווחים על בדידות הולך ועולה באופן דרמטי ומחקרים שונים מצאו כי תחושת הבדידות פוגעת בבריאות. לאור כל אלה, הסיטואציה הנוכחית מעלה את השאלה כיצד ניתן לצמצם את תחושת הבדידות בימים של ריחוק חברתי.

 

כרטיס פתוח להצעת בעיות ופתרונות

יש לכם אתגר אחר שאתם רוצים לפתור הנובע מהתפשטות הוירוס? ספרו לנו על הבעיה שאתם מעוניינים לפתור - מי קהל היעד של המיזם, מה הקושי שלהם ומה הופך את הבעיה הזו לחשובה ודחופה. לאחר מכן, תספרו לנו כיצד אתם חושבים שתוכלו לפתור אותו, מה מיוחד בדרך הפתרון הזו ביחס לדברים אחרים שקיימים והאם וכיצד המשאבים שיש לכם ושתקבלו מאיתנו יסייעו לכם בתהליך.

 

לפרטים נוספים, תנאי ההגשה וההשתתפות-> https://www.huji-innovate.org/kolkorona

להגשת מועמדות-> https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScrUbteBaum0o5NsePDjEzqfTVY_YOwYouqXunbhzaDOyk1Uw/formrestricted

רעיונות והמלצות לקידום הקריירה לאנשים עם מוגבלויות בזמן הקורונה באדיבות תוכנית סיפתח
לקריאה
יום שני ה1/06 מניחים קצת את הראש מהלימודים ויושבים לקפה עם קרן מור!
לקריאה
אחרי תקופה ארוכה בבתים, מתחילים אט אט לחזור לשגרה! בקרוב, אנו עתידים לחזור לקמפוסים, לפחות לתקופת הבחינות ורגע לפני שזה קורה, אנחנו רוצים לעדכן אתכם בשינויי התחבורה שהתרחשו ומתרחשים בימים אלה בקמפוסים הירושלמיים, חלק מהשינויים דרמטיים. 
לקריאה
אז איך מקליךים מסמכים מדעיים ומתמטיים יפה?
לקריאה