שנה א’ לא לבד!

שלום שנה א'! ברוכים הבאים לפקולטה לחקלאות!

כדי לסייע לכם בשנה הראשונה בלימודים, אגודת הסטודנטים בשיתוף האוניברסיטה העברית גאות להציג בפניכם את פרויקט "שנה א' לא לבד"!

במסגרת פרויקט זה, כל סטודנט הלומד בשנה א' מצוות למנטור (סטודנט ותיק), אשר ילווה אותו במהלך השנה הראשונה ללימודים.

משתתפי התוכנית זוכים לחניכה אישית ומענה לכל שאלה לאורך כל השנה.

במהלך הפרויקט יקיימו המנטורים כארבעה מפגשי "שיא" עם חניכיהם, כאשר כל מפגש יעסוק בנושא אחר אשר רלוונטי ללימודיהם והיכרותם עם הקמפוס בשנתם הראשונה.

כלל האירועים יתקיימו בהתאם לתו הסגול באופן פרונטלי או מקוון.

 

 

מפגש ראשון- מפגש הכנה ללימודים

מפגש זה יתקיים בשבוע הראשון לסמסטר הראשון. מתי ואיפה? אל דאגה סטודנטים! המנטורים יפנו אליכם ויתאמו את מועד ומקום המפגש.
במהלך המפגש המנטורים יעברו על נושאים הרלוונטיים לתחילת הסמסטר הראשון כמו:
אינטרנט ומחשבים: מה זה מייל אוניברסיטאי, מה הוא אתר המידע אישי, איך משתמשים באתר המודל, מה ניתן למצוא באתר הפקולטה, איך נרשמים לאתר האגודה, איך פותחים משתמש במחשבי הספרייה וכיצד ניתן להשתמש בו, מה הוא בוחן הספרייה, מה הוא בוחן בטיחות מעבדה, קבוצות הפייסבוק השונות ועוד.

מקומות חשובים בפקולטה: היכן ממוקמות המזכירויות השונות ומה ניתן לעשות בהן, מה היא אגודת הסטודנטים וכיצד היא יכולה לסייע, מה הוא דיקנט הסטודנטים וכיצד הוא יכול לסייע, מקומות הלימוד השונים בפקולטה, מתי הם פתוחים ועוד.

אופציות הלמידה השונות: טיפים לקורסים המתקיימים בסמסטר א', חוברות לימוד ואיך ניתן להשיג אותן, הדרייב החוגי, הבנק אקדמי ועוד.
זהו המפגש החשוב ביותר במהלך השנה. אורך המפגש כשעה.

 

 

"צ'ייסר ומנטור"

פעילות היכרות מנטורים-סטודנטים שתתקיים בקמפוס כשלושה שבועות לאחר פתיחת הלימודים. הפעילות בשיתוף פאב אגודת הסטודנטים, "הטפטפת".

 

מפגש שני- מפגש הכנה למבחנים

מפגש זה יתקיים לקראת סוף הסמסטר הראשון, לפני מבחני האמצע. מתי ואיפה? אל דאגה סטודנטים! המנטורים יפנו אליכם ויתאמו את מועד ומקום המפגש.
במהלך המפגש המנטורים יעברו על נושאים הרלוונטיים לתקופת המבחנים ומבחני האמצע כמו:
מערכת המבחנים בפקולטה: מה זה מועד א' ומה זה מועד ב',איך נרשמים למבחנים, לוח המבחנים, מהם החוקים בזמן המבחן, מה ניתן להביא למבחן, מהן זכויותיכם בזמן הבחינה, דגשים ליום הבחינה, מהם ערעורים ואיך מערערים.
טיפים ללמידה למבחנים: מהם מרתונים ואיך הם יכולים להציל לכם את הסמסטר, איך להשיג את הסיכומים הכי שווים, מקומות למידה, מורים פרטיים, טיפים לקורסים ועוד.

 

מפגש שלישי- מפגש סיכום סמסטר א' ודגשים לסמסטר ב'

במפגש זה נסכם את הפעילות שנעשתה במהלך סמסטר א' ונבין איך ליישם דגשים לצליחת סמסטר ב' והמשך הלימודים!

 

סמסטר ב'

בסמסטר זה היא החניכה תהיה פרטנית יותר עבור סטודנטים אשר זקוקים ומעוניינים בהמשך החניכה. אין מפגשים רשמיים והתכנית מתרכזת יותר ברמת תמיכה אישית, הכוונה ותמיכה. סטודנטים אשר מרגישים שהם מתקשים, זכאים לקבל תמיכה אף יותר צמודה לבקשתם. פרטים נוספים יינתנו לקראת סוף הסמסטר הראשון.

 

אין לכם מנטור?

פנו טלי (רויטל) שוצברג, רכזת תכנית שנה א' לא לבד, במייל:  [email protected] 

בואו לבחור את הגב שלכם ושלכן בקמפוס!
לקריאה
ההנאות הקטנות שבין הבחינות
לקריאה
לקריאה
בואו לבחור את הגב שלכם ושלכן בקמפוס!
לקריאה