שנה א’ לא לבד!

שלום שנה א'! ברוכים הבאים לפקולטה לחקלאות!

 

כדי לסייע לכם בסמסטר הראשון ללימודים האקדמיים אגודת הסטודנטים בשיתוף האוניברסיטה העברית גאות להציג בפניכם את פרויקט "שנה א' לא לבד". במסגרת פרויקט זה לכל סטודנט הלומד בשנה א' יוצמד חונך (מנטור) אשר ילווה אותו במהלך השנה הראשונה ללימודים. החונך (מנטור) מלווה את החניך בצורה אישית, החל מהתכתבויות בצ'אט ועד שיחות טלפוניות, והם זמינים עבורם לכל שאלה החל מהיכן נמצאת הכיתה ועד לאיך נכנסים לאתר הקורס.

במהלך הפרויקט יקיימו המנטורים כשלושה מפגשים עיקריים עם חניכיהם כאשר כל מפגש יעסוק בנושא אחר אשר רלוונטי ללימודיהם והיכרותם עם הקמפוס בשנתם הראשונה.

 

 

מפגש ראשון

מפגש הכנה ללימודים. מפגש זה יתקיים בשבוע הראשון לסמסטר הראשון. מתי ואיפה? אל דאגה סטודנטים! המנטורים יפנו אליכם ויתאמו את מועד ומקום המפגש.
במהלך המפגש החונכים יעברו על נושאים הרלוונטיים לתחילת הסמסטר הראשון כמו:
אינטרנט ומחשבים: מה זה מייל אוניברסיטאי, מה הוא אתר המידע אישי, איך משתמשים באתר המודל, מה ניתן למצוא באתר הפקולטה, איך נרשמים לאתר האגודה, איך פותחים משתמש במחשבי הספרייה וכיצד ניתן להשתמש בו, מה הוא בוחן הספרייה, מה הוא בוחן בטיחות מעבדה, קבוצות הפייסבוק השונות ועוד.

מקומות חשובים בפקולטה: היכן ממוקמות המזכירויות השונות ומה ניתן לעשות בהן, מה היא אגודת הסטודנטים וכיצד היא יכולה לסייע, מה הוא דיקנט הסטודנטים וכיצד הוא יכול לסייע, מקומות הלימוד השונים בפקולטה, מתי הם פתוחים ועוד.

אופציות הלמידה השונות: טיפים לקורסים המתקיימים בסמסטר א', חוברות לימוד ואיך ניתן להשיג אותן, הדרייב החוגי, הבנק אקדמי ועוד.
זהו המפגש החשוב ביותר במהלך השנה. אורך המפגש כשעה.

 

 

מפגש שני

מפגש הכנה למבחנים. מפגש זה יתקיים לקראת אמצע הסמסטר הראשון, לפני מבחני האמצע. מתי ואיפה? אל דאגה סטודנטים! המנטורים יפנו אליכם ויתאמו את מועד ומקום המפגש.
במהלך המפגש החונכים יעברו על נושאים הרלוונטיים לתקופת המבחנים ומבחני האמצע כמו:
מערכת המבחנים בפקולטה: מה זה מועד א' ומה זה מועד ב',איך נרשמים למבחנים, לוח המבחנים, מהם החוקים בזמן המבחן, מה ניתן להביא למבחן, מהן זכויותיכם בזמן הבחינה, דגשים ליום הבחינה, מהם ערעורים ואיך מערערים.
טיפים ללמידה למבחנים: מה זה שחזורים מה הם מרתונים ואיך הם יכולים להציל לכם את הסמסטר, איך להשיג את הסיכומים הכי שווים, מקומות למידה, מורים פרטיים, טיפים לקורסים ועוד.

 

 

מפגש שלישי

מפגש סיכום סמסטר א'. מפגש זה נועד לסכם את הפרויקט. מפגש זה יתקיים במהלך רביעירוק של אגודת הסטודנטים במועד שיקבע בהמשך. במהלך המפגש יחולק כיבוד ותהיה שתיה קלה. במפגש זה נדבר על הפרויקט שעבר, מה התכניות של הפרויקט לקראת סמסטר ב' ונשמח לשמוע בו טיעונים לשיפור ושימור.


 

סמסטר ב'

התכנית בסמסטר ב' שונה משמעותית מזו של סמסטר א'. במהלך סמסטר זה חלק מהסטודנטים כבר לא זקוק ללווי אבל יש כאלו שעדיין זקוקים ללווי זה. לכן התכנית בסמסטר זה היא פרטנית. אין מפגשים רשמיים והתכנית מתרכזת יותר ברמת תמיכה אישית, הכוונה ותמיכה. סטודנטים אשר מרגישים שהם מתקשים, זכאים לקבל תמיכה אף יותר צמודה לבקשתם. פרטים נוספים יינתנו לקראת סוף הסמסטר הראשון.

 

לא מצאתם את קבוצת הפייסבוק החוגית שלכם? אל דאגה! ניתן למצוא את כל קבוצות הפייסבוק שלנו כאן

אין לכם מנטור? פנו לתום חי הראל, רכז תכנית שנה א' לא לבד במייל לכתובת hujimentor@gmail.com או בטלפון למספר 0509916791

הצטרפו לחוגי ההעשרה של FirstClass- איכות מקסימלית במחיר סטונדיאלי!
לקריאה
לקריאה
ענו על סקר פעילות האגודה, ספרו לנו איך היינו ואולי תזכו בפרסים שווים!!
לקריאה