טיפים לתארים מתקדמים

דעו את הזכויות שלכם! - בשיתוף ארגון מו"ח

הצטרפתם לסגל הזוטר? הנה כמה טיפים מארגון מו"ח שאסור לכם לפספס! 

 

כתב המינוי

דאג לקבל כתב מינוי רשמי המפרט את היקף משרתך מהיחידה. כתב המינוי הוא חוזה ההעסקה הרשמי שלך מול האוניברסיטה ומגן עלייך במקרה של הרעת תנאים או חלילה תאונת עבודה. עיכוב של כתב מינוי אף עשוי להוביל להלנת שכר! 

 

תיאום ציפיות לגבי היקף משרה

פנה לרכזת כ"א ביחידתך ובקש לקבל במייל (לתיעוד רשמי) פירוט שעות ומטלות עבור כל קורס אותו אתה נדרש לתרגל השנה, בכדי להבין כיצד מורכבת משרתך. עורך הוראה פרוטנלית בכיתה? ערך שעת הוראה הוא 2.75 לעוזרי הוראה בתואר שני ו-4 לעוזרי הוראה בתואר ראשון, המגלם גם מטלות הוראה נלוות. עובד במעבדה? ערך כל שעה מוכפל במקדם 2 לעוזרי הוראה בתואר שני ו-2.91 לעוזרי הוראה בתואר ראשון. בודקי תרגילים ומבחנים? דרוש לקבל את צורת החישוב לבדיקה הזו וודא שמדובר במפתח תרגילים לשעה המקובל עלייך; בין אם מדובר בבדיקת תרגילים שבועיים (במקרה כזה, לרוב, מצופה שהבדיקה לא תגולם במקדם הסטנדרטי) בבדיקה בסוף הסמסטר, או במינוי משולב הוראה ובדיקה. מסתבך? כנס לאתר שלנו, לבירור צורת חישוב המלאה. הדבר עשוי להגן עלייך במקרה של תנאי העסקה פוגעניים או הרעת תנאים

 

תוספת לעוזרי הוראה

מבצע הוראה פרונטלית, בכיתה או במעבדה? בתלוש השכר הראשון שלך, ודא שאתה מקבל "תוספת הוראה פרונטלית" עם מספר היחידות המתאים, הנובע מהחישוב של ההוראה הפרונטלית, על פני מספר שעות ההוראה בפועל.

 

ותק שכר

הקפד להגיש טפסים על תקופת שירותכם הצבאי / שירות לאומי וזכאויותיכם לתארים במעמד ההעסקה, תוך העברתם לרכזת כ"א ביחידתך. ללא הגשת הטפסים הללו, לא יקבע לך ותק, מרכיב שבלעדיו יווצרו פערי שכר שעשויים להגיע עד ל-20% משכרך! תוכל לחשב את הותק שלך במחשבון הזה.

 פתח קרן השתלמות: קרן השתלמות היא קופת חיסכון לעובדים המשמשת כאפיק חיסכון כללי שלא לטווח ארוך, בה ניתן לעשות שימוש לאחר 6 שנים, ללא מיסוי. מדובר בהטבה ייחודית שמציעה האוניברסיטה לעובדים, במהלכה העובד מעביר 2.5% מהשכר בעוד המעסיק מעביר 7.5%. ההצטרפות לקרן ההשתלמות אינה אוטומטית ומותנית בפתיחת קרן השתלמות בחברה והגשת טפסי בחירת הקרן לכ"א ולרפרנטית ביחידתך. למידע אודות הסדרים מיטיבים שמציעה האוניברסיטה לעובדיה עם חברות נבחרות במשק, לחצי כאן.

 

הנחה בשכר הלימוד

 על מנת לממש את ההנחה משכר לימוד לה אתה זכאי, עלייך לשלוח את הטופס הבא דרך משלוח פנייה ממוחשבת ובמקביל להגישו לרפרנטית כ"א ביחידתך. עובד בתואר שני המועסק בהיקף של 9 ש"ש ומעלה לתקופה של 12 חודשים, זכאי לפטור מלא משכ"ל. עובד בתואר ראשון המועסק במשרה מלאה שנתית, זכאי לפטור של 50% משכר הלימוד. העסקה בהיקף קטן יותר ו/או לתקופה קצרה יותר מזכה בהנחה נמוכה יותר.

 עבודה נוספת

ערוך תיאום מס (מס' תיק הניכויים של האוניברסיטה הוא 941180002) בכדי שלא ינכו לך מס מירבי (47%). הכנסתך החודשית מהמעסיק העיקרי נמוכה מ- 60% מהשכר הממוצע במשק? (6,164 ש"ח נכון לשנת 2019)? יתכן שאתה זכאי לערוך תיאום ניכויי ביטוח לאומי! את טפסי התיאום עלייך להגיש בהקדם לרפרנטית ביחידתך ולוודא שהם מוזנים בתלוש השכר לאחר ההגשה.

מילואים

דווח בהקדם על יציאה למילואים! עשה זאת בעזרת מערכת דיווח הצהרות ומילוי טופס שמירה על תפקוד בעבודה המוגש ליחידתך, לא יאוחר משלושה חודשים לאחר מכן, בעיקר במקרים בהם לא נפגעה עבודתך בשל היציאה למילואים. ללא דיווח, לא תוכל לקבל את מלוא התשלומים המגיעים לך עבור ימי המילואים שבצעת.

 

כמה טיפים לסיום:

מידע על תנאי העסקה של עוזרי הוראה

טיפים לקריאת תלוש שכר

הרעת תנאים

חישוב היקף משרה

 

תודה לארגון מו"ח על הכתבה

ארגון מוח הוא הארגון היציג של חברות וחברי הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטה העברית: עוזרי ועוזרות הוראה (מסטרנטיות/ים וסטודנטיות/ים לתואר ראשון), אסיסטנטיות/ים ומדריכות/ים (דוקטורנטיות/ים), עמיתי/ות הוראהמורים/ות מן החוץ ובודקי/ות תרגילים. תפקיד הארגון הוא ייצוג החברים והחברות בנושאים הקשורים לתנאי עבודתם/ן והעסקתם/ן באוניברסיטה. 

 

יצירת קשר

ניתן ומומלץ ליצור קשר עם הארגון בכל סוגיה הנוגעת לתנאי העסקתך.

  054-8820957    במייל      בפייסבוק      באתר

 

לקריאה
לקריאה
בעבר אגודת הסטודנטים היתה נותנת רישיונות ותמיכה לסטודנטים לתוכנות כגון MATLAB. כעת כל מה שקשור לתוכנות לצרכי למידה עבר לרשות למחשוב
לקריאה
דעו את הזכויות שלכם! - בשיתוף ארגון מו"ח
לקריאה