תקופת מבחנים סמסטר א’ תשפ"א - כל עדכוני האגודה

כל מה שצריך לדעת על ההיערכות המשותפת שלנו לתקופת המבחנים

עדכון שלישי - 14/01/2021

العربية بعد العبرية⬇️

** דורשים ודורשות פתרונות לגבי תקופת המבחנים - לא ניתן שירמסו זכויותנו **

 

מאז שהוכרז שיוחמרו הנהלים ולא ניתן להבחן בקמפוס כחלופה לבחינה המקוונת, אנחנו דורשים פתרון הולם למי שלא רוצים להתקין תוכנות חסימה ומעקב.

בשבועות האחרונים פעלנו לצמצום של השימוש בתוכנות. עם זאת, עדיין יש שימוש בתוכנות בגבעת רם, בבית הספר לוטרינריה ובפקולטה למשפטים.

הפיתרון שמוצע כרגע על ידי האוניברסיטה למי שאינו מעוניין להתקין תוכנת מעקב על המחשב הוא לגשת למבחן במועד מיוחד. הפתרון הזה הוא לא מספק. המשמעות של זה היא שנוכל להיבחן במועד אחד בלבד, בזמן לא ידוע, כשעדיין לא ברור אם יתאפשר לקיים אותו בקמפוס.

 

אנחנו דורשים:

  1. המשך צמצום של השימוש בתוכנות.
  2. אלטרנטיבה הוגנת וראויה למי מאיתנו שלא מוכנים להתקין את התוכנות על המחשבים הפרטיים שלנו.
  3. הצהרה מהאוניברסיטה כיצד מתבצע תהליך אבטחת המידע, הגנה על המחשבים האישיים שלנו והשמירה על הפרטיות שלנו.

תקופת המבחנים בפתח, והסגר המלא דורש מהאוניברסיטה למצוא פתרונות מהירים והוגנים עבורנו הסטודנטים והסטודנטיות.
 

עדכון שני - 28/12/2020

 

العربية بعد العبرية⬇️

 

בהמשך להודעת הרקטור שיצאה היום לסטודנטים והסטודנטיות, אנחנו מאמינים שאי אפשר להסתפק בפתרונות שלא נותנים מענה הולם לכל הסטודנטים והסטודנטיות.

לכן נמשיך לפעול מול הסגל האקדמי כדי להביא לשינוי בדברים הבאים:

 

◀ סטודנטים וסטודנטיות במעגל שני - הפתרון עבור מי שמתגוררים עם אוכלוסיות הסיכון במקרה של מבחן פרונטלי, הוא לא מספק ולא ברור מספיק התהליך לקבלת ההתאמה.

◀ מתכונת אחידה - למעט מקרים של החמרה בהנחיות ומעבר מפרונטלי למקוון, אנחנו לא רואים אף סיבה שמבחנים מקוונים יעברו למתכונת פרונטלית במועד אחר. בהכנה למצב שכזה יש עלויות מגורים גבוהות שמוטלות על כתפי הסטודנטים והסטודנטיות שמצבם הכלכלי הורע מאוד בשנה האחרונה. כמו כן, האפשרות מייצרת המון חוסר וודאות ולחץ מיותרים בקרב הסטודנטים והסטודנטיות.

◀ תוכנות מעקב - אנחנו דורשים שכל שימוש של יחידה בתוכנת מעקב יהיה רק לאחר שתפורסם הצהרה לגבי שמירה על פרטיות והדרך בה זה ייעשה.

◀ שוהים בחו"ל - סטודנטים וסטודנטיות אזרחי ישראל ששוהים בחו״ל, יוכלו להגיש בקשה פרטנית למזכירות ולגשת למבחן מקוון בדומה לסטודנטים זרים.

◀ מועד חלופי - בכל מקרה של קביעת מועד חלופי לבחינה בשל תקלה טכנית, אנחנו דורשים ודורשות שתינתן הודעה בזמן סביר מראש.

 

 

بعد إعلان ركطور الجامعة براك مدينا الصادر اليوم للطلاب والطالبات ، نعتقد أنه من المستحيل الاكتفاء بالحلول التي لا تقدم استجابة مناسبة لجميع الطلاب والطالبات.

لذلك ، سنواصل العمل مع أعضاء هيئة التدريس لإحداث تغيير في ما يلي:

 

الطلاب من الدرجة الثانية من دائرة الخطر - الحل بالنسبة لأولئك الذين يعيشون مع السكان المعرضين للخطر في حالة وجود امتحان في الصف ، ليست مرضية وليس بما فيه الكفاية واضحة وعملية للحصول على تسهيلات .

◀ تنسيق موحد - باستثناء حالات تشديد الإرشادات والانتقال من امتحان بالصف إلى الإنترنت ، لا نرى أي سبب للانتقال للامتحانات عبر الإنترنت إلى امتحان صفي في وقت آخر. استعدادًا لمثل هذا الموقف ، هناك تكاليف سكن عالية تقع على عاتق الطلاب الذين تدهور وضعهم المالي بشكل كبير في العام الماضي. كما ينتج عن هذا الاحتمال الكثير من عدم اليقين والضغط غير الضروريين بين الطلاب والطالبات.

برنامج المراقبة - نطلب ألا يتم استخدام أي وحدة لبرامج المراقبة إلا بعد نشر بيان للحفاظ على الخصوصية والطريقة التي يتم بها ذلك.

طلاب في خارج البلاد - سيقوم الطلاب الإسرائيليين الذين يقيمون في الخارج قادرون على تقديم طلب فردي لسكرتيرة التخصص وإجراء الامتحان على الانترنت مماثل للطلاب الأجانب.

◀ تاريخ بديل - في أي حالة من حالات تحديد تاريخ بديل للامتحان بسبب خطأ تقني ، فإننا نطلب ونطلب تقديم هذا الإشعار في وقت معقول مسبقًا.

 

 

עדכון ראשון - 20/12/2020

 

** עקרונות הסטודנטים והסטודנטיות לקראת המבחנים הקרובים **

בימים אלה אנחנו נמצאים בדיונים עם האוניברסיטה כדי להציג את הדרישות והציפיות שלנו לתקופת המבחנים. מגיע לנו להיבחן בצורה הוגנת, שייאכפו הזכויות האקדמיות שלנו ושתישמר הבריאות שלנו ובריאות הסובבים אותנו.

 

אלה העקרונות המנחים שאנחנו, הסטודנטים והסטודנטיות, דורשים מהנהלת האוניברסיטה:

⭕ מבחנים פרונטליים - כמו בסמסטר שעבר, הדרישה שלנו היא שרובם המוחלט של המבחנים יהיו מקווים. אם תהיה החמרה בנהלי הבריאות - על כלל המבחנים לעבור להתקיים באופן מקוון.

⭕ פרסום מיקומי הבחינות - אנחנו דורשים שעד סוף החודש (31/12) תתפרסם רשימת המבחנים שצפויים להתקיים בקמפוס, כדי שלכולנו תהיה כמה שיותר וודאות בנוגע לתקופת המבחנים הקרובה.

⭕ אכיפה קפדנית של נהלי הבריאות בכל מבחן שיתקיים בקמפוס, ומענה הולם לאוכלוסיות הרלוונטיות.

⭕ אוכלוסיות בסיכון - מתן אפשרות למועד מקוון בזמן מועד המבחן, בדומה לסמסטר הקודם.

⭕ מתגוררים עם אוכלוסייה בסיכון - דרוש פתרון הולם וראוי למי שמתגוררים עם אדם בסיכון, והאוכלוסייה הזו לא יכולה ליפול בין הכיסאות.

⭕ תוכנות מעקב - אנחנו מאמינים שצריך להיעשות כל מאמץ מצד החוגים לא להפעיל תוכנת מעקב, ושהאוניברסיטה צריכה לתת אפשרות חלופית למי שלא מעוניין להתקין תוכנה כזו. בכל מקרה של דרישה לשימוש בתוכנת מעקב - האוניברסיטה מחוייבת להסביר פומבית כיצד היא מתכוונת לאבטח את המידע שלנו הסטודנטים והסטודנטיות ומה ההגנה שתינתן לנו במקרה של פריצת מידע.

⭕ מניפולציות במבחנים - אנחנו מתנגדים לכל מניפולציה מיותרת שמטרתה להקשות ואין בה תועלת משמעותית למניעת העתקה (כמו אי-יכולת לחזור אחורה בשאלות, קיצור זמני השאלות ושאר ירקות). נפעל באופן פרטני, נציגי ונציגות החוגים והסטודנטים/ות בחוגים השונים במטרה לצמצם כל שימוש במניפולציה כזו.

 

הדיונים עדיין מתנהלים, אבל חשוב שנפעל יחד כדי להבטיח שצעדים חד צדדיים או הפרות אקדמיות לא יקרו בתקופת המבחנים הזו.

ארנונה, רב-קו וכל מה שצריך לדעת כדי להשתחרר מהטפסים!
לקריאה
כל מה שצריך לדעת על ההיערכות המשותפת שלנו לתקופת המבחנים
לקריאה
עכשיו נשאר לכם רק ללמוד
לקריאה