תאים סטודנטיאליים

המקום לקדם את האג'נדה החברתית שלך

התאים הסטודנטיאליים באוניברסיטה העברית פועלים באישור דיקנט הסטודנטים, בהתאם לתקנון האוניברסיטאי. לפרטים נוספים וקריאת התקנון הכנסו לאתר הדיקנטאנו מזמינים אתכם לקרוא על התאים השונים הפועלים באוניברסיטה ולהצטרף לפעילות הקרובה לליבכם.

 

מגמה ירוקה

מגמה ירוקה היא ארגון שטח אקטיביסטי הפועל במטרה לקדם מדיניות סביבתית חברתית צודקת ובת קיימא, במטרה להשפיע על מקבלי ההחלטות לפעול למען הרחבת מעגלי הצדק הסביבתי והחברתי בישראל. 
תא גבעת רם
תא גבעת רם (התא הראשון של מגמה ירוקה) מתעסק בשינוי מדיניות לטובת צמצום תרבות הצריכה והצלת מזון. אובדן המזון במשק הישראלי עומד על 33% כאשר חצי ממנו, השקול לכ-2.1 מיליון טון מזון, בשווי של כ-8 מיליארד ש"ח בשנה, הינו בר הצלה. הצלת מזון אבוד עוזרת לצמצום פערים חברתיים, חסכון כלכלי והפחתת הזיהום.
לפרטים נוספים-
מייל  [email protected]
תא הר הצופים:
התא של מגמה ירוקה בהר הצופים עוסק בהסטת ההשקעות של האוניברסיטה העברית מהשקעה בחברות דלקים מזהמים, להשקעות אחראיות מבחינה סביבתית, חברתית ותאגידית. זאת, כחלק מהמגמה הכלל עולמית בה שותפות האונברסיטאות המובילות בעולם. הסכום שכבר הוסט בעולם עומד על כ-5.5 טריליון דולר, ואנו חושבים שהאוניברסיטה, כמוסד ערכי, צריכה להפעיל שיקול דעת בנושא ולבחור בהשקעות שמיטיבות עם העולם.
לפרטים נוספים-
מייל  [email protected]

 

סמ"ן

רוצה לעשות משהו משמעותי במהלך התואר? לפעול במקום מקבל ואוהב? לפעול בזמנים שנוח לך? מקומך איתנו!

גרעין סמ"ן (סטודנטים מובילים נגישות ושילוב) הוא קבוצה חברתית של סטודנטים עם וללא מוגבלות הפועלת לשינוי עמדות וניפוץ סטיגמות כלפי סטודנטים עם מוגבלות. בנוסף, הקבוצה מעלה את המודעות לגבי מצבם של סטודנטים עם מוגבלות בקרב הסטודנטים והסגל באוניברסיטה. המפגשים יתקיימו פעם בשבועיים אבל אינם חובה. כל אחד יכול לתרום לפי רצונו ויכולותיו. למשל, לעזור בעיצוב, בלוגיסטיקה או לתת יד לקראת אירוע שיא מסוים. הגרעין עובד בצמוד עם אגודת הסטודנטים.

מייל התא: [email protected]

 

התעוררות

התעוררות היא תנועת צעירים ששמה לעצמה למטרה להבטיח את עתידה הציוני והיצרני של ירושלים. התנועה פועלת בתחומים הרלוונטיים לצעירים בעיר- תרבות, דיור, תחבורה, תעסוקה חינוך ועוד, הן ברמה החברתית והן ברמה הפוליטית. הכל נעשה במטרה לשפר את מצבה של העיר, ואת מצבם של הצעירים בה. פעילי התעוררות פועלים בהתנדבות על מנת ליצור הווה ועתיד טובים יותר עבור צעירים בירושלים. תא התעוררות הוא השלוחה הסטודנטיאלית  של תנועת התעוררות. אנחנו בתא התעוררות מאמינים שתפקידה של אגודת הסטודנטים הוא להנהיג את הסטודנטים להיות חוד חנית חברתי במדינת ישראל. אנו שמים לעצמנו כיעד: לפעול לתיקון הבית- האוניברסיטה שלנו, לדאוג לרווחת הסטודנטים ולהשתלבותם בחיים הסטודנטיאלים בעיר. לעודד ולהגביר אחריות לחברה הישראלית בקרב ציבור הסטודנטים תוך חיזוק הערבות ההדדית והסולידריות בחברה. העמקת הקשר וחיזוק האחריות לירושלים- שמירה על ירושלים סובלנית, ציונית וצעירה והשארת הצעירים בעיר  דרך פעילויות בתחומי התעסוקה, התחבורה, הדיור ועוד.

לפרטים נוספים-
פייסבוק:

תא התעוררות - התעוררות בירושלים סטודנטים וצעירים 

 

סטודנטים למען חירות

סטודנטים למען חירות (באנגלית: Students for Liberty\SFL) הוא ארגון סטודנטים בין לאומי, שפועל במדינות רבות בעולם ומקיים פעילויות לקידום ערכי חירות עבור כל בני האדם באשר הם. הסטודנטים בארגון מקדמים את העקרונות שמרכיבים חירות: חופש כלכלי, חברתי, אינטלקטואלי ואקדמי. הארגון מקדם שיתוף פעולה בין סטודנטים ממדינות שונות, ובמסגרת זאת מתקיים מדי שנה בישראל כנס אזורי בשיתוף פעולה עם חברי הארגון ממדינות נוספות. לאירוע זה ואחרים מגיעים מאות משתתפים בשנה (מהארץ ומהעולם), בנוסף למפגשים לימודיים וחברתיים קבועים של חברי התאים השונים.

לפרטים נוספים-

מייל [email protected]

פייסבוק Students For Liberty Israel

 

האנגוק

סמסונג, LG, קיה, יונדאי ואפילו קים ג׳ונג און. אנחנו בטוחים ששמעתם על לפחות אחד מהשמות הללו, ולכולם דבר אחד משותף - קוריאה! דרום קוריאה היא מדינה מובילה טכנולוגית, בעלת תרבות עשירה והיסטוריה מרשימה. מטרתו של תא קוריאה הוא לחשוף אתכם לקוריאה שלא הכרתם. הטכנולוגיה והכלכלה המפותחת, האיום הצפון קוריאני, היחסים עם ישראל, הקוסמטיקה המפורסמת, האוכל הממכר, הקייפופ הסוחף וההיסטוריה שהובילה אותה עד היום. נשמח שתגלו את קוריאה ביחד איתנו באירועים השונים.

ירושלמיות

"אני אינני חופשיה כל עוד נותרת אישה שאינה חופשיה, גם אם כבליה שונים משלי" (אודרי לורד)

תא "ירושלמיות" הנו תא לקידום נשים ושוויון מגדרי באוניברסיטה העברית. התא הוקם לפניי כארבע שנים במטרה לקדם ולהעצים נשים במגוון תחומים, ברוח פתוחה ופלורליסטית. התא א-מפלגתי ופועל מתוך אמונה בשיח רב תרבותי. אנחנו פועלות לשינוי חברתי ושמות דגש על אחריות חברתית ומעורבות בקהילה. הפעילות מתבצעת במישורים ונושאים שונים, כגון מניעת הטרדות מיניות, תעסוקה ושכר, הדרת נשים, חינוך, אקדמיה פמיניסטית, הורות ועוד.
כמו כן התא מקיים אירועים חשובים רבים לאורך השנה, כדוגמת שבוע המאבק באלימות נגד נשים, מפגשי קריירה "משכמך ומעלה", סקס פמיניסטי, חגיגות יום האישה, פאנל הפסקות היריון ועוד פגישות רבות עם חברות כנסת ושלל נשים מובילות בחברה, אקטיביסטיות מוכשרות ומעניינות!
כל אחת מוזמנת להצטרף אלינו וגם להוביל רעיונות משלה במסגרת התא! :)

לפרטים נוספים-

מייל [email protected]

פייסבוק ירושלמיות قُدسيّات - תא לקידום נשים ושוויון מגדרי

 

האחווה הירושלמית הגאה

אנחנו באחווה הירושלמית הגאה כאן כדי לדאוג לצרכים השונים של הסטודנטים הגאים באוניברסיטה. בין אם מדובר בדברים שנוגעים לקמפוס או בדברים שנוגעים לחיי החברה שלנו בעיר -- אנחנו כאן כדי לשמוע אתכם ואתכן, וכאן כדי לנסות וליישם את הרצונות שלכם ושלכן.

מוזמנות ומוזמנים להצטרף אלינו למפגשים הדו-חודשיים, למסיבות, לאירועים, ולפעילויות, ובעיקר מוזמנות ומוזמנים לפעול ביחד איתנו ליצירת מרחב בטוח, מקבל, גאה ופורה!

לפרטים נוספים-

מייל [email protected]

 

MUN

אם פוליטיקה בינלאומית מעניינת אתכם, דיפלומטיה ומשא ומתן - מודל האו"ם זה המקום בשבילכם לשנה הקרובה! מודל האו"ם הינה פלטפורמה אקדמית מוכרת הפועלת ברחבי מדינות העולם ומלמדת את דור העתיד יכולות כגון -  משא ומתן במהלך דיבייט, דיבור וניסוח מול קהל באנגלית, התנהלות בדיון רשמי דיפלומטי לפי כללי הדיבור באו"ם ובאופן כללי, איך להפוך לגרסה משופרת של עצמכם. במסגרת התכנית תכירו סטודנטים מכל רחבי הארץ בכנסים בארץ ובחו"ל, יתקיימו מפגשי זרקור מרתקים ותקבלו ההזדמנות לרכוש יתרון משמעותי בעולם הפוליטיקה והדיפלומטיה בארץ ובעולם (מתאים גם ליזמים, משפטנים ותחום מנהל העסקים).

לפרטים נוספים-

מייל [email protected]

 

פורום סטונדטים לכלכלה

"פורום הסטודנטים לכלכלה באוניברסיטה העברית" הינו גוף א-פוליטי שמטרתו היא העשרת הסטודנטים בידע בתחומים שונים ומגוונים הקשורים בכלכלה, הרחבת "ארגז הכלים" הניתן לסטודנטים, וקיום שיח כלכלי ביקורתי תוך חיבור עולם הרצאות למציאות הארצית והעולמית. כחלק מכך, הפורום דואג לארגן הרצאות העשרה ברחבי הקמפוס וכן מפגשים חברתיים בהם מתקיים גם לימוד ושיח בנושאים כלכליים. הפורום דוחף לביצוע רפורמה בלימודי הכלכלה באקדמיה והוא חלק מלמעלה מ60 ארגונים סטודנטיאליים בישראל וברחבי העולם הקוראים לפלורליזם בלימודי כלכלה, לשינוי הדיסציפלינה והחזרתה לשירות החברה.

לפרטים נוספים-

אתר היוזמה העולמית  

עמוד הפייסבוק פורום סטודנטים לכלכלה - האוניברסיטה העברית - HUJI Econ. Forum

 

הבית היהודי / הישראלים

תא ישראלים פועל ברוח מפלגת הבית היהודי, והוא תומך בחיזוק הצביון הלאומי-יהודי של המדינה. בתוך האוניברסיטה, אנחנו מקיימים פעילויות ברוח זו לאורך השנה. סיורים בעיר, מפגשים עם חברי כנסת, מאבק נגד האפליה הפוליטית באקדמיה, ועוד רבים.

אנחנו מזמינים כל אחד שחשוב לו לעורר שיח יהודי-ציוני מכבד בתוך הקמפוס להצטרף אלינו!

לפרטים נוספים-

דף הפייסבוק תא ישראלים באוניברסיטה העברית

 

אופק

תא אופק הוא תא סטודנטים, הפועל ברוח ערכי תנועת העבודה. ואחרי שאמרנו את המשפט הסאחי רצח הזה נגיד שבתכלס, יותר משאנחנו תא פוליטי אנחנו משפחה שבוחרים. לא באנו להיות סטודנטים כדי לקרוא מאמרים עד 12 בלילה, באנו כדי להשאיר חותם על הסביבה בה אנו חיים, תא אופק זה המקום שבו אפשר לעשות את זה.

לפרטים נוספים-

פייסבוק:

תא אופק באוניברסיטה העברית

 

מרצ

תא מרצ הוא תא השמאל של האוניברסיטה העברית. התא פועל בשטח הירושלמי כזרוע אוטונומית של המפלגה, ומהווה בית לסטודנטים אקטיביסטים. התא פועל לקידום שלום, להפרדת דת ומדינה תוך שמירת הצביון היהודי בישראל, ופועל למימוש החזון הציוני של בניית חברת מופת המושתת על צדק חברתי ושוויון.

לפרטים נוספים-

דף הפייסבוק  תא מרץ באוניברסיטה העברית 

 

 

יש עתיד

תא יש עתיד הוא תא של סטודנטים התומכים ברוחה של מפלגת יש עתיד. אנחנו קבוצה של חברים, בני דעות מגוונות, המאוחדים ברצוננו להוביל שיח פוליטי אחראי ושקול, לפעול חברתית ברוח מפלגת יש עתיד, להוות גשר בין הסטודנטים לבין הזירה הפוליטית ונבחרי הציבור ולקדם חברה חופשית, הוגנת ופלורליסטית. השנה נתמקד ביחסינו עם החרדים בעיר ובקידום תחבורה ציבורית לסטודנטים בשבת. בואו לשנות איתנו!

לפרטים נוספים-

דף הפייסבוק  יש עתיד באוניברסיטה העברית

 

זהות

"בעוד 20 שנה תצטער יותר ממה שלא עשית, מאשר ממה שעשית" (מארק טווין)

אנחנו בתא זהות מאמינים (ויודעים) שאנחנו יכולים לעשות, והרבה. יכולים לבנות פה חברה מוסרית, חברת שלום, חברת שפע. יכולים להשאיר לילדים ולנכדים שלנו מדינה בלי מלחמות ובלי טרור, מדינה שבה הם יוכלו לקנות דירה עוד כשהם צעירים. איך? שתי מילים- זהות וחירות.

זהות- חיבור לזהות היהודית שלנו ולמטרה של תיקון עולם, הבנת הזכות המוסרית של העם היהודי בארץ ישראל דווקא מתוך אותה מטרה של תיקון עולם.

חירות- הבנה כי האחריות ברוב תחומי החיים היא של האזרח וצמצום מעורבותה של המדינה בחיי הפרט למינימום.

אם אתם מתחברים למטרות שלנו, אם גם בכם בוער הרצון לשנות ולעשות, או אם אתם מסוקרנים ורוצים לשמוע עוד- נשמע לשמוע מכם :)

ליצירת קשר-

מיכל ון-לואן, יו"ר התא  [email protected]
דף הפייסבוק תא זהות באוניברסיטה העברית

 

תא לביא

תא לביא הוא תנועת סטודנטים לאומית-ליברלית הפועלת ברוח ערכי מפלגת הליכוד. לתא שתי מטרות עיקריות  - הראשונה היא לקדם אידאולוגיה לאומית-ליברלית ברחבי האוניברסיטה והשנייה היא להוות בית פתוח ומשפחה חמה לסטודנטים ימנים, מקום בו הסטודנטים יכולים להתבטא בחופשיות, להתווכח, להינות ולהתגבש.

במהלך השנה נארגן פעילויות שונות כמו ישיבות תא, הרצאות, פאנלים, ערבי גיבוש, טיולים, מפגשים אישיים עם חברי כנסת ושרים, התמחויות בלשכות בכנסת ועוד.

בקיצור, אם אתם ימנים, רוצים להשפיע על הסביבה שבה אתם נמצאים ובעיקר אוהבים פוליטיקה ובירה, מקומכם איתנו!

לפרטים נוספים והצטרפות –

דף הפייסבוק - תא לביא באוניברסיטה העברית

 https://www.facebook.com/LaviJerusalem/

ההנאות הקטנות שבין הבחינות
לקריאה
לקריאה
בואו לבחור את הגב שלכם ושלכן בקמפוס!
לקריאה