המעונות - המדריך המלא

כל מה שתמיד רציתם לדעת על המעונות, ואף פעם לא העזתם לשאול...

הפקולטה לחקלאות מציעה מספר רב של מיטות במעונות הסטודנטים,  אשר פרוסים בתוך הקמפוס שלנו ברחובות.
אנחנו פועלים ליצירת חיי הווי ותרבות במעונות, לצד מאבק במחירי המעונות הגבוהים.

לכתבה בערוץ 2 אודות מאבק האגודה במעונות לחצו כאן
נתקלתם בבעיה במעונות? נא דווח בעמודת צור קשר בתפריט הראשי.

 

תקנון 

 

תקנון המעונות מיועד לסייע לכם ציבור הסטודנטים, לנהל אורח חיים הרמוני, ולאפשר תנאי מגורים איכותיים בזמן לימודיכם באוניברסיטה העברית. החיים המשותפים של ציבור סטודנטים רחב והטרוגני מאד מבחינה חברתית ותרבותית, הם משימה מורכבת ,מאתגרת ומעניינת. הרוח הכללית הנושבת בתקנון זה היא רוח של הרמוניה והבנה בין תרבותית. המטרה המרכזית היא לאפשר להגשים את שאיפותיכם האקדמיות והמקצועיות ולנהל את חייכם בתוך מסגרת מאפשרת למידה. הגשמת מטרה זו תלויה רבות בשיתוף פעולה מלא מצדכם. ככל שתקפידו למלא אחר התקנות והכללים ולשמור על הזכויות והחובות ועל כבוד הזולת, על תרבותו ועל ערכיו כך יקל על כולנו להשיג את המטרה.

לעיון בתקנון 2012

 

כניסת רכבים למעונות

 

דיירי מעונות בעלי רכב הרשום על שמם זכאים לתו חנייה חינם בשטח המעונות.
מי שאינו דייר במעונות, או דייר שרכבו לא רשום על שמו, הכניסה עם רכב מותרת החל מהשעה 18:00 בהצגת כרטיס סטודנט.
לדיירי המעונות: במידה והינכם מעוניינים באישור כניסה חד פעמי לפני השעה 18:00, עליכם לקבל אישור ממחלקת הביטחון בטלפון 02-5883000.

 

עזיבה

 

סטודנטים המסיימים את הסכם האירוח במעונות או שהחליטו מכל סיבה שהיא לוותר על מקומם במעונות, או שלימודיהם בוטלו ע"י האוניברסיטה, יחולו עליהם כללי הביטול כפי שמפורסמים בחוברת המידע למעונות. בכל מקרה דמי הרשמה לא מוחזרים. לסטודנטים המקדימים לעזוב את המעונות לפני תום הסכם האירוח נא לשים לב למועדי הביטול. עזיבת מעון תיחשב רק עם החזרת המפתח לרכז/ת המעון. דיירים שלא החזירו את המפתח במועד יחויבו בשכ"ד שהינו בתעריף פי 3 מן התעריף הנהוג לאותו מועד החזרת המפתח.

 

 

בקשות העברה

 

סטודנטים יכולים לפנות להנהלת המעונות ולבקש לעבור למעון אחר מזה שהוקצה להם. הנהלת המעונות תעשה כל מאמץ על מנת להיענות לבקשות אלו. ההעברות תתבצענה על בסיס מקום פנוי ועל פי סדר עדיפויות הלוקח בחשבון את דחיפות ההעברה ואת מועד הגשת הבקשה. הנהלת המעונות אינה מתחייבת לאשר כל בקשת העברה מכל סיבה שהיא.

 

 

ימי מעבר

 

מרגע שניתן אישור ההעברה ועד למעבר לחדר המיועד יש לסטודנט 3 ימים בלבד להעביר את הציוד לחדר החדש. בתום שלושת הימים יש להחזיר את המפתח של החדר הקודם לרכז/ת. אי החזרת המפתח במועד תמשיך לחייב את הדייר בהחזקת חדר נוסף במעונות בתעריף שהינו פי 3 מן התעריף המקובל לאותו מעון.
סטודנטים המבססים את בקשותיהם להעברה על מגבלות רפואיות יופנו לרופא מטעם הנהלת המעונות שיתן חוות דעת נוספת על בסיס האישורים שבידיהם לדחיפות ההעברה. חוות הדעת הרפואית הנה בגדר המלצה בלבד ומותנית במספר המיטות הפנוי. שירות זה כרוך בתשלום. יש להפנות בקשה זו עד תחילת שנת הלימודים.

 

 

תעריפי שכ"ד במעונות

 

תעריף שכ"ד בכל המעונות, כולל צריכות ואינו כולל ארנונה.

בכפר הסטודנטים התעריף אינו כולל צריכות וארנונה.

המעון

אופי המגורים

שכ"ד בש"ח

דירות ומפלסים

2 בחדר

798

דירות ומפלסים

יחיד בחדר

טווח מחירים

1062-1162

דירות למשפחות

 

טווח מחירים

2630-2900

***המחירים צמודים למדד חודש ינואר 2019

 

הסכם אירוח וכתב הרשאה והתחייבות

 

קבלת מגורים במעונות הסטודנטים מותנית בחתימה על הסכם אירוח שמהווה הסכם משפטי לכל דבר. ההסכם כולל מידע על תקופת ההרשאה לאירוח במעונות, על שירותים נלווים שהאוניברסיטה מתחייבת להעניק לדיירים, על נוהל ביטול מעונות ומצבים שונים כגון הפרה של הסכם האירוח. ניתן להוריד את הקבצים  הבאים לצורך עיון בהסכמי האירוח.

 לעיון בהסכם האירוח - תלמידים מן המניין
לעיון בהסכם האירוח- דיור משפחות

לעיון בטופס הפנייה לוועדת סחר הדירה

 

 

בחירות לועידת אגודת הסטודנטים ומועצות האגודה
לקריאה
זומנתם לוועדת משמעת? הנה כל מה שחשוב שתדעו!
לקריאה
זה הזמן לסכם את עונת השידורים המיוחדת של "שני-חי"
לקריאה
בשל משבר הקורונה חדרי הכושר של עמותת קוסל נסגרו למשך של 51 יום. לאור כך עמדנו איתם בקשר על מנת להגיע להסדר ראוי עבור מנויי הסטודנטים. כל הפרטים בנוגע להשגים כאן למטה.
לקריאה