הפרויקטים החברתיים של האגודה לשנת 2019

הגעת למקום הנכון! כאן תוכל/י למצוא פירוט על כל אחד מהפרויקטים החברתיים שמוצעים על-ידי מחלקת חברה וקהילה, ולבחור בדיוק את האחד שמתאים לך! ליצירת קשר עם רכזת פרויקטים חברתיים ניתן לפנות ל- social_projects@aguda.org.il

פרו וומן 

תכנית ProWoman מיועדת לסטודנטיות השואפות להגיע למשרות בכירות ומשפיעות במשק ובחברה הישראלית ונמצאות בתחילת דרכן המקצועית. התכנית הוקמה ב-2012 במרכז הבינתחומי בהרצליה, ומאז פועלת בשמונה מוסדות אקדמיים מובילים בארץ, כאשר השנה נפתחת הפעילות לראשונה באוניברסיטה העברית. בתכנית משתתפות כ-20-30 סטודנטיות מכלל הקמפוסים הירושלמים של האוניברסיטה העברית.

השתתפות בתכנית מהווה הזדמנות ייחודית לשיח כנה, עמוק ואינטימי עם נשים מעוררות השראה, לקבלת כלים לכניסה לשוק העבודה ולמפגש עם סטודנטיות מכלל התארים והקמפוסים, המאפשר יציאה מהקיבעון המחשבתי בנוגע לסוג העבודה שמהווה המשכו הטבעי של כל תואר. בתום ההשתתפות בתכנית, הסטודנטיות מצטרפות לרשת הבוגרות של ארגון Prowoman לצורך יצירת קשרים, התייעצויות מקצועיות, השתתפות בסדנאות עתידיות רלוונטיות לעולם התוכן של הבוגרות ושילובן הכללי בקהילה זו.

התכנית תצא לדרך בתחילת סמסטר ב'! מוזמנות להגיש מועמדות וקו"ח במייל שלנו: Prowoman.huji@gmail.com

מוזמנות ומוזמנים לקרוא עלינו יותר בעמוד הפייסבוק שלנו: Prowoman- קידום נשים במשק הישראלי

 

 

 

Blend.Ar

Blend.ar – לחיות ולנשום ערבית ("בלנדר"), היא תכנית סטודנטיאלית שהוקמה בליווי ג'וינט ישראל, קרנות הביטוח הלאומי, אגודת הסטודנטים והמכון לחקר רב-תרבותיות באוניברסיטה העברית.

בתכנית הסטודנטים המשתתפים עוברים לגור באבו-גוש למשך 4 שבועות בתאריכים 1.9 עד 26.9 (לא כולל סופי שבוע), לומדים ערבית באופן פורמלי בבוקר, מתרגלים ערבית עם סטודנטים בני גילם, ויוצאים מהכיתה לשלל פעילויות התנדבותיות (שמתנהלות בעיקר בערבית) אחרי הצהריים.

מה מיוחד בBlend.Ar?

התערבבות- כדי ללמוד שפה ותרבות מסוימת- הכי כיף לבוא ולגור במקום שדובר וחי את השפה.

חברים- בשביל ללמוד שפה באופן אפקטיבי, מומלץ ליצור קשרים חברתיים אמיתיים עם דוברי השפה, ולכן בנוסף ללימודים אנחנו מפגישים אתכם למפגשי תרגול ערבית מובנים עם סטודנטים אבו- גושניקים מהעברית, במטרה לעודד אתכם לייצר חברויות והיכרות עם ערבים בני גילכם. 

מעניין אתכם? מוזמנים להגיש מועמדות: Www.bit.ly/Blend-ar

או שלחו מייל ל: Blend.arabic@gmail.com

מוזמנים לעקוב אחרינו ולהתעדכן בפייסבוק: Blend.Ar

לתמיכה בפרויקט לחצו כאן

 

מברוק

חתונה היא אירוע מרגש, מיוחד ומשמח עבור זוג צעיר אך היא כרוכה בהוצאה כספית גדולה שלא תמיד ניתנת בהישג ידם של זוגות צעירים. מברוק הוא פרויקט התנדבותי שנוסד במטרה לקדם את הערבות ההדדית והסולידריות בחברה הישראלית.

הפרויקט מאפשר לזוגות שידם אינה משגת לקיים חתונה ראויה ומכובדת על ידי גיוס וגיבוש קהילת מתנדבים. ספקי חתונות מעניקים את השירות שלהם בהתנדבות מלאה ומתנדבים נוספים מגיעים לברמן ולמלצר ביום האירוע.

פרויקט מברוק מאפשר לסטודנטים לעשות מעבר לחובות המוטלות עליהם במהלך התואר ומעודד אותם לצאת ולהתנדב ובכך מפיץ את בשורת ההתנדבות.

רוצים להתנדב לעשות שמח? מעוניינים להישאר מעודכנים בפעילות של מברוק בירושלים? 

מוזמנים לעקוב אחרינו ולהתעדכן בפייסבוק:  מברוק

 

פוליטיקאיות צעירות 

המיזם הפוליטי-חברתי "פוליטיקאיות צעירות" שם לו למטרה להעניק כלים והכשרה איכותית, מקצועית, תומכת ומעמיקה בנושאים פוליטיים לנשים צעירות מהאוניברסיטה העברית, אשר מעוניינות להיכנס לעולם הפוליטי הישראלי. ההכשרה האקסקלוסיבית תיעשה תוך יצירת קשרים משמעותיים עם נשים מובילות בתחום וכן חתירה לשילוב המשתתפות בשנים הקרובות בעולם הפוליטי הישראלי.

The socio-political enterprise "Young Politicians" aims to provide high quality training for young  women in the Hebrew University that are interested in the Political world and want to be part of it. We aim to give you as a participant in our program, a professional, supportive and exlusive workspace, while creating meaningful relationships with women leading in the Israeli Politics.

פייסבוק: פוליטיקאיות צעירות Young Women Politicians

מייל: young.politica@gmail.com

לתמיכה בפרוייקט לחץ כאן

 

תלאתא

מטרת הפרויקט הינה קידום חברה רב-תרבותית המכירה ומוקירה את הזהויות השונות המתקיימות בתוכה ומאפשרת דיאלוג בין סטודנטים יהודים וערבים בקמפוסים השונים, תוך קידום שיח בין דתי – היכרות מעמיקה עם הדת שלי ושל האחר/ת, על הקשיים שבדתות ועל הרעיונות המעודדים פיוס. זאת על מנת להתמודד עם האמונה הרווחת לפיה הדת היא הגורם לסכסוך היהודי-ערבי. מיועד לסטודנטים בני דתות שונות ושואף ליצור גשר וקשר בין סטודנטים וסטודנטיות שעל אף שהותם/ן יחד בין כתלי האוניברסיטה כמעט שאינם/ן נפגשים/ות מחוץ לשיעורים.

המפגשים יעסקו בסוגיות אנושיות, שאלות הנוגעות לחיים בחברה משותפת ונושאים אקטואליים, דרך למידה משותפת של הכתובים ועולם תוכן הדתי של חברי הקבוצה, תוך נגיעה בנושאים שמעסיקים אותנו בחיי היומיום. השאיפה היא כי גרעין הפעילים יקדם את השיח הבין דתי בקהילתו, בעיר ובכלל, בין היתר באמצעות פרויקט שיארגנו המשתתפים במסגרת יוזמה קבוצתית.

המפגשים יהיו שבועיים  ויארכו כשעתיים וחצי במהלך שנת הלימודים. בקבוצה ייקחו חלק 16 משתתפים קבועים, כל קבוצת תונחה על ידי מנחה יהודי/ה ומנחה נוצרי/ה או מוסלמי/ת בשאיפה שהקבוצה תהיה הטרוגנית מבחינה דתית.

פייסבוק: مدرسه دار الاديان מדרסה בית ללמידה בין דתית

 

אמץ סבא 

במסגרת פרויקט 'אמץ סבא', נערכים מפגשים שבועיים "אחד על אחד" בין הקשיש והסטודנט, בבית הקשיש. תוכן המפגשים תלוי בחיבור שנוצר בין הקשיש לסטודנט: לימוד מחשבים, כתיבת סיפור חיים, יציאה להליכות משותפות, קשר סביב חיבה למוזיקה, ועוד.

במסגרת הפרויקט מבקרים סטודנטים אחת לשבוע קשישים בביתם על מנת לספק להם חברה ולהפיג מעט את בדידותם.

Our project connects between the needs of two unique populations: elderly people in need of meaningful interpersonal relationships, and students who are interested in social action and community service.

As part of the project, each student meets with a senior citizen once a week in order to alleviate feelings of loneliness. During the visits, we encourage the students to conduct various activities such as teaching basic computer and Internet skills, record life stories, taking short walks, and more

פייסבוק: אמץ סבא /  www.ametzsaba.org

לתמיכה בפרוייקט לחץ כאן

 

לביא

פרויקט לביא מפגיש סטודנטים עם מטופלי בית-חולים למפגש שבועי בן שעתיים. ההתנדבות תתקיים בבית החולים הדסה בהר הצופים.

הליווי משמעותי מאוד לחולים ולא פחות למתנדבים.

קיימים שני מסלולי התנדבות

1.     ליווי אישי במפגש עם מטופלים.

2.     לביא נגינה – אם יש לך כישרון מוזיקלי נשמח אם תוכל/י להצטרף לקבוצת נגנים בבית החולים המגיעים בקבוצות קטנות/בבודדים ומגיעים לשמח את החולים באמצעות המוזיקה.

Project Lavi connects students with hospital patients for weekly two hour meetings. The accompaniment is extremely meaningful to the patients and no less so for the volunteers.

Students have two options:

1. One on one meetings with patients, fostering a personal bond

2. Musical Lavi- if you have musical talents, we would love for you to visit the hospital (especially in small groups) to entertain the patient.

The program will take place at the Hadassah Mt.Scopus Hospital. 

מייל: lavi@aguda.org.il

מוזמנים לעקוב אחרינו ולהתעדכן בפייסבוק: פרויקט לביא הר הצופים, مشروع لافي, lavi project

 

Queen B

תכנית לפיתוח תחושת המסוגלות ועידוד נערות לבחירה במגמת מחשבים. במהלך התכנית מועברים לתלמידות כיתה ח' אחת לשבוע שיעורי מגדר, תכנות ויזמות. בסוף השנה כל חניכה יוצרת פרויקט - אתר, משחק מחשב או אפליקציה.

את השיעורים מעבירות סטודנטיות בעלות רקע במחשבים הזוכות למלגה חברתית.

בראש ובראשונה, המטרה שלנו היא לייצר תחושת מסוגלות אצל כל חניכה שלוקחת חלק בתוכנית, ללא תלות ברקע שלה או ביכולות הטכניות שלה. אנו שמות לעצמנו למטרה לנטרל כל רתיעה טכנולוגית אצל החניכות ולחשוף אותן ליישומים מעניינים של עולם המחשבים במגוון רחב של תחומים. כל זאת במטרה לחשוף בפניהם דרכים אפשרויות לעתיד ולהפנות את תשומת ליבן לגורמים השונים המשפיעים על ההחלטות שלהן, ובכך לאפשר להן חופש בחירה.

התכנית פועלת השנה לראשונה בשלושה בתי ספר בעיר - בית הספר הניסוי, תיכון הגימנסיה ומדרשיית הרטמן לבנות.

 מייל: QueenB.program@gmail.com / פייסבוק- QueenBprogram

 

 

בתאריכים 9-11/12 אגודת הסטודנטים תציין את שבוע המאבק באלימות כלפי נשים
לקריאה
שבוע המאבק באלימות נגד נשים באוניברסיטה עברית
לקריאה
שלדור, חברת הייעוץ המובילה לאסטרטגיה עסקית, מזמינה אתכם – סטודנטים ובוגרים – לערב הכרות.
לקריאה
כל השירותים, הזכויות וההטבות שלכם - דיירי המעונות - במקום אחד!
לקריאה