הפרויקטים החברתיים של האגודה לשנת 2020

הגעת למקום הנכון! כאן תוכל/י למצוא פירוט על כל אחד מהפרויקטים החברתיים שמוצעים על-ידי מחלקת חברה וקהילה, ולבחור בדיוק את האחד שמתאים לך! ליצירת קשר עם רכז פרויקטים חברתיים ניתן לפנות ל- social_projects@aguda.org.il

פרו וומן 

תכנית ProWoman מיועדת לסטודנטיות השואפות להגיע למשרות בכירות ומשפיעות במשק ובחברה הישראלית ונמצאות בתחילת דרכן המקצועית. התכנית הוקמה ב-2012 במרכז הבינתחומי בהרצליה, ומאז פועלת ב-12 מוסדות אקדמיים מובילים בארץ ואפילו סניף אחד בניו יורק. בשנת 2020 ייפתח מחזור ב' של התכנית באוניברסיטה העברית. בתכנית משתתפות כ-20-30 סטודנטיות מכלל הקמפוסים הירושלמים, אשר נפגשות במהלך סמסטר ב' למפגשים שבועיים עם נשים הנמצאות בתפקידים בכירים בעולם העסקים, ההייטק והחברה, המשתפות את הסטודנטיות בסיפור ההצלחה האישי שלהן, בניסיונן ובדרך שעברו. מטרת התכנית היא להעצים ולהעניק למשתתפות פיתוח אישי, השראה ומוטיבציה לעשייה ורעיונות לכיוונים חדשים בבחירת מסלול הקריירה שלהן. זאת, תוך מתן כלים ארגוניים וניהוליים להתחלת מסלול הקריירה בתום הלימודים ועיסוק בסוגיות הנוגעות לנשים ועבודה בעידן המודרני.

השתתפות בתכנית מהווה הזדמנות ייחודית לשיח כנה, עמוק ואינטימי עם נשים מעוררות השראה, לקבלת כלים לכניסה לשוק העבודה ולמפגש עם סטודנטיות מכלל התארים והפקולטות בירושלים, המאפשר יציאה מהקיבעון המחשבתי בנוגע לסוג העבודה שמהווה המשכו הטבעי של כל תואר. כמו כן, הדגש על מגוון חברתי הן בקבוצת הסטודנטיות והן בקרב הדוברות חשוב לנו מאוד. בתום ההשתתפות בתכנית, הסטודנטיות מצטרפות לרשת הבוגרות של ארגון Prowoman לצורך יצירת קשרים, התייעצויות מקצועיות, השתתפות בסדנאות עתידיות רלוונטיות לעולם התוכן של הבוגרות ושילובן הכללי בקהילה זו.

ליצירת קשר עם רכזות התכנית:

huji@prowoman.org.il

 

מוזמנות ומוזמנים לקרוא עלינו יותר בעמוד הפייסבוק שלנו: Prowoman- קידום נשים במשק הישראלי

 

 

Blend.Ar

Blend.ar – לחיות ולנשום ערבית ("בלנדר"), היא תכנית סטודנטיאלית שהוקמה בליווי ג'וינט ישראל, קרנות הביטוח הלאומי, אגודת הסטודנטים והמכון לחקר רב-תרבותיות באוניברסיטה העברית.

בתכנית הסטודנטים המשתתפים עוברים לגור באבו-גוש למשך 4 שבועות בתאריכים 1.9 עד 26.9 (לא כולל סופי שבוע), לומדים ערבית באופן פורמלי בבוקר, מתרגלים ערבית עם סטודנטים בני גילם, ויוצאים מהכיתה לשלל פעילויות התנדבותיות (שמתנהלות בעיקר בערבית) אחרי הצהריים.

מה מיוחד בBlend.Ar?

התערבבות- כדי ללמוד שפה ותרבות מסוימת- הכי כיף לבוא ולגור במקום שדובר וחי את השפה.

חברים- בשביל ללמוד שפה באופן אפקטיבי, מומלץ ליצור קשרים חברתיים אמיתיים עם דוברי השפה, ולכן בנוסף ללימודים אנחנו מפגישים אתכם למפגשי תרגול ערבית מובנים עם סטודנטים אבו- גושניקים מהעברית, במטרה לעודד אתכם לייצר חברויות והיכרות עם ערבים בני גילכם. 

מעניין אתכם? מוזמנים להגיש מועמדות: Www.bit.ly/Blend-ar

או שלחו מייל ל: Blend.arabic@gmail.com

מוזמנים לעקוב אחרינו ולהתעדכן בפייסבוק: Blend.Ar

 

 

מברוק

חתונה היא אירוע מרגש, מיוחד ומשמח עבור זוג צעיר אך היא כרוכה בהוצאה כספית גדולה שלא תמיד ניתנת בהישג ידם של זוגות צעירים. מברוק הוא פרויקט התנדבותי שנוסד במטרה לקדם את הערבות ההדדית והסולידריות בחברה הישראלית.

הפרויקט מאפשר לזוגות שידם אינה משגת לקיים חתונה ראויה ומכובדת על ידי גיוס וגיבוש קהילת מתנדבים. ספקי חתונות מעניקים את השירות שלהם בהתנדבות מלאה ומתנדבים נוספים מגיעים לברמן ולמלצר ביום האירוע.

פרויקט מברוק מאפשר לסטודנטים לעשות מעבר לחובות המוטלות עליהם במהלך התואר ומעודד אותם לצאת ולהתנדב ובכך מפיץ את בשורת ההתנדבות.

רוצים להתנדב לעשות שמח? מעוניינים להישאר מעודכנים בפעילות של מברוק בירושלים? 

מוזמנים לעקוב אחרינו ולהתעדכן בפייסבוק:  מברוק

 

פוליטיקאיות צעירות 

המיזם הפוליטי-חברתי "פוליטיקאיות צעירות" שם לו למטרה להעניק כלים והכשרה איכותית, מקצועית, תומכת ומעמיקה בנושאים פוליטיים לנשים צעירות מהאוניברסיטה העברית, אשר מעוניינות להיכנס לעולם הפוליטי הישראלי. ההכשרה האקסקלוסיבית תיעשה תוך יצירת קשרים משמעותיים עם נשים מובילות בתחום וכן חתירה לשילוב המשתתפות בשנים הקרובות בעולם הפוליטי הישראלי.

The socio-political enterprise "Young Politicians" aims to provide high quality training for young  women in the Hebrew University that are interested in the Political world and want to be part of it. We aim to give you as a participant in our program, a professional, supportive and exlusive workspace, while creating meaningful relationships with women leading in the Israeli Politics.

פייסבוק: פוליטיקאיות צעירות Young Women Politicians

מייל: young.politica@gmail.com

לתמיכה בפרוייקט לחץ כאן

 

פוליטיקל

איך אתם מחליטים למי להצביע בבחירות?

מתי דיברו איתכם על פוליטיקה בבית הספר? בתנועת נוער? בצבא? אתם יודעים מה ההבדל באמת בין העמדות של המפלגות השונות?

פוליטיקל היא יוזמה שמטרתה ללמד את העמדה של כל מפלגה ומה הפעולות שהיא עושה כדי לקדם את עקרונותיה תלמידי שכבות י"א-י"ב בבית הספר ובמסגרות החינוך השונות. זאת במטרה שיכירו את המפה הפוליטית בארץ. 

במסגרת פוליטיקל סטודנטים יעבירו סדנה בבתי ספר שתקנה לצעירים את ידע פוליטי ממבט אובייקטיבי, ובצורה חוויתית ומעניינת. 

כאשר, הפעילות מתארת את המציאות הקיימת בלבד ללא לקיחת עמדה.

רוצים לקחת חלק בהפיכה של החברה האזרחית למעורבת ואכפתית מהמצב הפוליטי?  

אוהבים להדריך וממש טובים בזה? דברו איתנו! >>  political@aguda.org.il

 

 

 

צבעים ألوان

"بفهمش شو بحكو بالتلفزيون لهيك بسمع راديو كل اليوم.. بحب أغني"    "بضل مع أمي كل الوقت بالبيت والاشي بزهق خاصة أنه امي كبيرة بالعمر وفش شو أحكي معها"   "بطلعش من البيت لحالي لأنه الي برا بضلو يذايقوني ومرات بحكولي أشياء مش حلوة". هاي الجمل هي جزء بسيط من امور انذكرت في مقابلات مع أشخاص ذوي احتياجات خاصة وبالتحديد اعاقة ذهنية تطورية بالمجتمع العربي الي بحبو يكونو جزء فعال في مجتمعنا لكن أحيانا المجتمع ما بوفر المكان والفرصة الملائمة.

بعد اجراء بحث يشمل فئات مختلفة في المجتمع العربي وصلنا لاستنتاج أنه الأشخاص مع إعاقة ذهنية تطورية مهمشين ويعانون من الوحدة والقوقعة. مشروع "ألوان" وجد لمحاولة تغيير هذا الواقع وإبراز قدرات هذه الفئة عن طريق خلق فرص لقاء وتواصل بينهم وبين طلاب جامعيين بهدف تمرير ورشات مختلفة.

مشروع "ألوان" لا يحتاج لتجربة مسبقة في العمل أو التطوع مع اشخاص ذوي احتياجات خاصة، مناسب لكل طالب/ة يتعلم في الجامعة من مختلف المساقات التعليمية كما ويضمن مرافقة شخصية تامة في كل مراحل المشروع. 

انت طالب/ة في الجامعة العبرية وبهمك تعمل تغيير في مجتمعك؟ عندك رغبة للمساهمة في تغيير واقع الاشخاص مع إعاقة ذهنية تطورية في المجتمع العربي بس ما كان عندك فرصة من قبل؟  إذا كان جوابك نعم فمكانك معنا في المشروع.  

للشرح بشكل موسع والاجابة على كل سؤال ممكن التواصل عن طريق:

البريد الالكتروني :alwan@aguda.org.il 

رقم الهاتف: 0528381078

ألوان- لرؤية الاختلاف بطريقة إيجابية

 

"לא מבינה מה אומרים בטלוויזיה לכן אני שומעת רדיו כל היום.. אוהבת לשיר",  "נשארת עם אימא שלי כל הזמן בבית, זה משעמם, במיוחד שהיא מבוגרת ואין לי על מה לדבר איתה" , "לא יוצאת מהבית לבד כי האנשים בחוץ מציקים לי ולפעמים גם אומרים לי דברים שפוגעים בי".  משפטים בסגנון זה הם רק חלק קטן מהנאמר בראיונות שנערכו עם אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בחברה הערבית. הם מצידם רוצים להיות חלק פעיל בחברה, אך לפעמים החברה לא מספקת להם מקום והזדמנות מתאימה להשתלב.

עם מוגבלות שכלית- התפתחותית סובלים מבדידות. פרויקט "צבעים" מנסה לשנות את המציאות והפגת תחושת הבדידות הקיימת בקרב אנשים עם מוגבלית שכלית התפתחותית.  על ידי הדגשת היכולות של האנשים המיוחדים בחברה הערבית ודרך הפגשתם עם סטודנטים באוניברסיטה בדרך של העברת סדנאות שונות – נעשה זאת.

פרויקט "צבעים" לא דורש ניסיון קודם עם האוכלוסייה המיוחדת, מתאים לכלל הסטודנטים מכל תחומי הלימוד השונים, וכולל ליווי אישי בכל שלבי הפרויקט.

סטודנט בעברית ורוצה לעשות שינוי בחברה שלך? יש לך רצון לשנות את המציאות של אנשים עם מגבלות שכלית אך לא הייתה לך הזדמנות קודם? אם התשובה שלך היא כן, מקומך איתנו בפרויקט!

למענה על שאלות והרשמה, ניתן לפנות ללילא.

דואר אלקטרוני-alwan@aguda.org.il

מס' טלפון- 0528381078

 

אמץ סבא 

במסגרת פרויקט 'אמץ סבא', נערכים מפגשים שבועיים "אחד על אחד" בין הקשיש והסטודנט, בבית הקשיש. תוכן המפגשים תלוי בחיבור שנוצר בין הקשיש לסטודנט: לימוד מחשבים, כתיבת סיפור חיים, יציאה להליכות משותפות, קשר סביב חיבה למוזיקה, ועוד.

במסגרת הפרויקט מבקרים סטודנטים אחת לשבוע קשישים בביתם על מנת לספק להם חברה ולהפיג מעט את בדידותם.

Our project connects between the needs of two unique populations: elderly people in need of meaningful interpersonal relationships, and students who are interested in social action and community service.

As part of the project, each student meets with a senior citizen once a week in order to alleviate feelings of loneliness. During the visits, we encourage the students to conduct various activities such as teaching basic computer and Internet skills, record life stories, taking short walks, and more

פייסבוק: אמץ סבא /  www.ametzsaba.org

לתמיכה בפרוייקט לחץ כאן

 

לביא

פרויקט לביא מפגיש סטודנטים עם מטופלי בית-חולים למפגש שבועי בן שעתיים. ההתנדבות תתקיים בבית החולים הדסה בהר הצופים.

הליווי משמעותי מאוד לחולים ולא פחות למתנדבים.

קיימים שני מסלולי התנדבות

1.     ליווי אישי במפגש עם מטופלים.

2.     לביא נגינה – אם יש לך כישרון מוזיקלי נשמח אם תוכל/י להצטרף לקבוצת נגנים בבית החולים המגיעים בקבוצות קטנות/בבודדים ומגיעים לשמח את החולים באמצעות המוזיקה.

Project Lavi connects students with hospital patients for weekly two hour meetings. The accompaniment is extremely meaningful to the patients and no less so for the volunteers.

Students have two options:

1. One on one meetings with patients, fostering a personal bond

2. Musical Lavi- if you have musical talents, we would love for you to visit the hospital (especially in small groups) to entertain the patient.

The program will take place at the Hadassah Mt.Scopus Hospital. 

מייל: lavi@aguda.org.il

מוזמנים לעקוב אחרינו ולהתעדכן בפייסבוק: פרויקט לביא הר הצופים, مشروع لافي, lavi project

 

 

 

 

 

מבצעים לתקופת המבחנים, רק לסטודנטים בפקולטה
לקריאה
בואו לבחור את הגב שלכם ושלכן בקמפוס!
לקריאה
מבט מקרוב על החודש הכי צבעוני בשנה
לקריאה
לקריאה