מדריך מילואים

משרתים? אנחנו כאן בשבילכם. הכנו לכם מדריך קצר שיעשה לכם סדר בבלאגן.

שימו לב להטבה החדשה שהשגנו למשרתי המילואים!!

מילאומניקים שיצאו לשירות מילואים של חמישה ימים, או יותר, ברצף יהיו זכאים למימון שיעורים פרטיים ע"י דיקאנט הסטודנטים. הפירוט המלא בסעיף 7 במסמך הבא https://goo.gl/XUnXuL.


אז קודם כל – קחו נשימה עמוקה ותירגעו. חשוב שתדעו שאתם לא לבד; אגודת הסטודנטים וגם דיקנט הסטודנטים מלווים אתכם לאורך כל התהליך.

צה"ל יכול לזמן סטודנט לתואר ראשון ל-21 ימי מילואים מדי שנה וסטודנט מכינה ל-12 ימים.
מעוניינים בדחיית המילואים או בקיצור מספר הימים? תוכלו להגיש בקשה לולת"ם (וועדה לתיאום מילואים), זאת בתנאי שאתם מעודכנים במערכת הצה"לית בתור סטודנטים.
סטודנט החייב בשירות מילואים נדרש לדווח בתחילת השנה לקצין הקישור ביחידתו על היותו סטודנט (חוג לימוד, שנת לימוד, תואר וכתובת מעודכנת) בצירוף אישור רשמי על לימודיו, על-מנת שניתן יהיה לסייע לו בתכנון הקריאה לשירות מילואים פעיל (שמ"פ).

חשוב מאוד שתקראו ותכירו את הזכויות וההטבות המגיעות לכם:

 

דיקנט הסטודנטים

דיקנט הסטודנטים הוא הגורם העיקרי באוניברסיטה האחראי על רווחתם של תלמידות ותלמידי האוניברסיטה. צוות המשרד, הממוקם בכל ארבעת הקמפוסים של
האוניברסיטה, ערוך להושיט עזרה בפתרון בעיות אישיות, חברתיות וכלכליות הנוגעות לחייכם כסטודנטים, וביניהן גם החסרת ימי לימודים עקב קריאה לשירות מילואים.
חשוב שתדעו את זוכויותכם! לפרטים נוספים היכנסו לאתר דיקנט הסטודנטים בכתובת הבאה: זכויות/http://studean.huji.ac.il/book

 

הטבות

דיקנט הסטודנטים מאפשר לסטודנטים המשרתים בשירות מילואים מספר הטבות בכדי להתמודד עם פספוס השיעורים ובינהם: השאלת מודם סלולרי לאינטרנט, שוברי צילום או הדפסה ועוד.

מילאומניקים שיצאו לשירות מילואים של חמישה ימים, או יותר, ברצף יהיו זכאים למימון שיעורים פרטיים ע"י דיקאנט הסטודנטים.

לפרטים נוספים כנסו לאתר דיקנט הסטודנטים בכתובת הבאה: הטבות/http://studean.huji.ac.il/book/
 

כוכבים

אגודת הסטודנטים שמה לה למטרה להשקיע בכם ולהחזיר לכם טובה על הזמן והשירות שאתם נותנים לנו ולמדינה. על כל יום מילואים מאושר בשנת הלימודים אתם צוברים כוכבים שבהם תוכלו לרכוש הטבות אקדמיות שיעזרו לכם לחזור לקצב הלימודי ולא לפגר מאחור. לאחר סיום המילואים בואו למשרד האגודה עם אישור הימ"מ, שם תוכלו לקבל את יתרת הכוכבים המגיעים לכם ולרכוש את ההטבות שבחרתם.

לפרטים נוספים על תכנית הכוכבים

 

פר"ח

סטודנט שחנך שנת חונכות מלאה המקבל מלגת פר"ח ומשרת כחייל מילואים פעיל (מעל 10 ימים בשנה – מחודש יולי ועד חודש יולי) זכאי למלגת פר"ח מוגדלת ב- 1000₪. המענק הוא אוטומטי ונעשה על ידי הצלבה של המידע בין צה"ל לבין פר"ח, כך שאין צורך לפנות בנושא. הכסף מופקד יחד עם החלק האחרון של המלגה במהלך חודש אוגוסט.
 

ולת"ם

ועדה לתיאום שירות מילואים ניתן להגיש ולת"ם לשירות של 6 ימים ומעלה.  מומלץ לבדוק טרם הפנייה לולת"ם פיתרון דרך מפקד ישיר. סטודנטים בשנה א'– אנא וודאו שאתם מוכרים כסטודנטים ביחידתכם. יש לשלוח ליחידה אישור לימודים.

תואר ראשון – ניתן להגיש בקשה לולת"ם (ועדה לתיאום מילואים) החל משישים יום ועד שלושים יום טרם יום הגיוס. יום הדיון יערך 21 ימים טרם יום הגיוס.תואר שני – ניתן להגיש, במידה ולומדים 3 קורסים ומעלה, רק בתקופת בחינות, ובמידה והשירות הוא למעלה מ-21 ימים. יש לצרף אישור לימודים, מערכת שעות ולוח בחינות.
 

מכינה – יש להחתים את מזכירות המכינה על הטופס. סטודנטים ששירותו כפאראמדיקים וכן תלמידי רפואה משנה ב' ומעלה - יש להגיש את הטפסים לולת"ם רופאים בפקס 03-7376312, ולוודא הגעה בטלפון מס' 03-7379536. הטפסים מועברים לפיקודים, ולכן הטיפול בבקשות אלו דורש פנייה מוקדמת ככל האפשר. במידה והתשובה מתעכבת - נא לפנות אל רכזת המילואים, בצירוף מס' אישי.
 

ניתן להגיש ערעור על החלטת הוועדה שבעה ימים מתאריך קבלת החלטה, כלומר – עד 14 ימים טרם יום הגיוס. יש למלא את הטופס אצל רכזת המילואים במשרד דיקן הסטודנטים. דיון בבקשת הערעור, במידה והוגשה במועדה, יערך עד שבעה ימים טרם יום גיוס.

 

טפסים נדרשים:

  1. טופס בקשה (בצירוף חותמת המזכירות הרלוונטית)
  2. העתק צו קריאה
  3. מכתב אישי
  4. מערכת שעות/לוח מבחנים – מומלץ.

 

את האישורים והטפסים בהגשת ולת"ם או בהגשת ערר על הולת"ם, יש לשלוח לכתובת מייל: [email protected]
לאחר 24 שעות יש ליצור קשר לקבלת הטפסים עם מוקד המילואים: טלפון (רב קווי): 03-6553655, 6535*
פועל בין הימים א' - ה' בין השעות 08:00 - 19:00
טפסים ניתן לקבל אצל רכזת המילואים

 

ביטוח לאומי

משרתים! מגיע לכם תגמולי מילואים עבור השירות!
כל הפרטים באתר הביטוח הלאומי: 
https://www.btl.gov.il/benefits/Reserve_Service/Pages/default.aspx

 

צרו קשר

נתקלתם בבעיה? לא קיבלתם את אשר מגיע לכם?
ניתן לפנות למחלקת אקדמיה של האגודה בכתובת
[email protected]

או לרכזת מילואים של הדיקנט, אנה גורוביץ:
פנייה דרך מערכת פניות
פנייה דרך אימייל
קמפוס הר הצופים, בניין פרנק סינטרה, חדר 3035
02-5882355 פקס: 02-5812738

ההנאות הקטנות שבין הבחינות
לקריאה
לקריאה
בואו לבחור את הגב שלכם ושלכן בקמפוס!
לקריאה