קבלו טיפים לקורות חיים שיסדרו לכם את הג’וב מהחלומות!

אז נכון שקורות חיים מרגיש כמו מושג מהמאה הקודמת, אך האמת היא שקורות חיים מעולים הם הדרך הטובה והיעילה ביותר להציג את עצמכם\ן בפני מסה גדולה של מעסיקים פוטנציאליים (יחד עם לינקדאין פעיל, כמובן).

טיפים קטנים לקורות חיים מדהימים!

אז נכון שקורות חיים מרגיש כמו מושג מהמאה הקודמת, אך האמת היא שקורות חיים מעולים הם הדרך הטובה והיעילה ביותר להציג את עצמכם\ן בפני מסה גדולה של מעסיקים פוטנציאליים (יחד עם לינקדאין פעיל, כמובן).

כדי שקורות החיים שלכם\ן יבלטו מבין כל מליון המיילים האחרים, הנה כמה טיפים קטנים ומנצחים לקורות חיים מדהימים:

  • קורות חיים הם לא סיפור חייכם! השמיטו פרטים ביוגראפיים שאינם רלוונטיים למשרה ולתחום אליהם אתם מגישים מועמדות. השאירו פרטים רלוונטיים בלבד.
  • שימוש נכון במילות מפתח הוא קריטי. Fun Fact- מגייסים רבים ממיינים קורות חיים באמצעות תוכנות שמנפות קורות חיים שלא מופיעות בהם מילות מפתח מהמשרה.
  • תמצית- החלק החשוב ביותר בקורות החיים. הקפידו על תמצית ברורה שמתאימה לתיאור המשרה.
  • שימו דגש על היכולות, התכונות והניסיון שלכם\ן שמתאימים ותורמים למשרה הרלוונטית. הדגישו אותם, ומקמו אותם גם בתמצית בצורה חכמה.
  • ועוד כמה דברים קטנים:
  • בישראל לא נהוג לשים תמונה בקורות חיים. בסקר של אנשי ונשות משאבי אנוש הרוב המוחלט ציינו כי תמונה היא מיותרת ולא תורמת, ואף פוגעת במועמד\ת.
  • פרטים אישיים- המעיטו בפרטים אישיים מיותרים. הפרטים האישיים החשובים באמת הם דרכי יצירת הקשר איתכם- מס' נייד (אין צורך לשים טלפון בבית של ההורים), אימייל וקישור לינקדאין. בנוסף אפשר לציין עיר מגורים (אין צורך ברחוב ומספר). בנוסף אין צורך לציין ת"ז אלא אם כן ביקשו בתיאור המשרה, וכמובן שאין צורך לציין סטאטוס משפחתי, תאריך לידה, מספר ילדים וכדומה- כל אלו כדי למנוע דעות קדומות מיותרות שעלולות לפגוע בכם\ן.
  • אם אתם סטודנטים\בוגרים של בתחומי מדעי המחשב, שלל תחומי ההנדסה, תעשייה וניהול, מנהל עסקים ותחומים נושקים נוספים- כדאי לכתוב קורות חיים באנגלית ולשלוח אותם למשרות שמפורסמות באנגלית או למשרות בחברות בין לאומיות.
  • עיצוב- סגננו את קורות החיים כך שיהיו נעימים לעין ונוחים לקריאה. הפונטים Arial  או David בגודל 12 מתאימים. שימו לב לרווח בין הפסקאות ולשים ב-Bold או קו תחתון כותרות ודברים חשובים.

עקבו אחר המאמרים הקרובים שיתפרסמו פה באתר ובדף הפייסבוק של האגודה, על שימוש נכון בלינקדאין, חיפוש עבודה באמצעות פייסבוק, נטוורקינג יעיל ועוד.

 

אם אתם נמצאים בשלב בו אתם מתחילים לחשוב על חיפוש עבודה או בשלב החיפוש האקטיבי, או אפילו סתם בא לכם לשפץ את קורות החיים והלינקדאין שלכם, אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר. נקבע פגישה באוניברסיטה ונעבור את התהליך ביחד.

 

מירי קורנמן, ראש תחום תעסוקת סטודנטים– ייעוץ קריירה מטעם האגודה בשיתוף הרשות העירונית לתעסוקה, עיריית ירושלים.

 

krmiriam@jerusalem.muni.il    | 050-5889925 (וואטסאפ בלבד)

 

בשיתוף עיריית רמלה
לקריאה
סטודנטים ליחב"ל? מזרח אסיה? מדע המדינה? רוח וחברה? הידעתם שפתוחות בפניכם עשרות אופציות תעסוקה בארגונים בינלאומים בישראל ובחו"ל?
לקריאה
מזמינים אתכם ללמוד מהטובה ביותר, אירה הוק, איך להיות אשפי אינסטגרם.
לקריאה