ירוק בקמפוס

מה קורה וקיים היום בקמפוסים השונים בתחום הסביבתי

כבר היום האוניברסיטה העברית ואגודת הסטודנטים פועלות במספר מישורים לקידום נושאי סביבה, קיימות ואקולוגיה. יש משהו שמפריע לכםן, רעיון איך ניתן להשתפר או מה כדאי לשנות? מוזמניםות לכתוב לנו ל-kampusyarok@aguda.org.il

 

מה קיים היום?

* אגודת הסטודנטים מפעילה מערך מיחזור של מיכלי משקה (זכוכית, פלסטיק ופחיות) בחלק מהקמפוסים ופועלת לקידום קיום והפעלת מערכי מחזור בכלל הקמפוסים. את מערכי המחזור (של הנייר) מתפעלים עובדים מעמותת שק"ל (שרותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים) . בנוסף קיימים פחים לאיסוף סוללות ופסולת אלקטרונית. 

בהר הצופים ורחובות- פזורים פחים ברחבי הקמפוס.  בגבעת רם- קיימים פחים בקפיטריה. 

בימים אלו אנו מתחילים פיילוט של קומפוסטרים בגבעת רם, עין כרם והר הצופים.

* לאגודת הסטודנטים חוזה עם הקפיטריות לעידוד שימוש בכוסות רב פעמיות (אם מגיעים עם כוס רב פעמית אפשר לקבל הנחה של חצי שקל בקנייה של קפה עד 250 מ"ל).

* בימים אלו האגודה מקדמת הכנסת חסכמים למעונות הסטודנטים ופתרונות לשימוש בכוסות חד פעמיות בקפה אגודה. כמו כן, היא פועלת לקידום התקנת מערכות סולאריות נוספות במעונות הסטודנטים.

* האוניברסיטה מינתה מועצה ירוקה שמטרתה להגדיר מדיניות בנושאי סביבה, קיימות ואקוגולוגיה בקמפוסים השונים. כמו כן היא מקדמת ויוזמת פרויקטים, פעילויות הדרכות ועוד בנושאים אלו.

* תשתיות- התקנת מערכות סולאריות על חלק מגגות הקמפוסים והמעונות, שימוש באנרגיה פחות מזהמת (גפ"מ), מעבר לתאורות חסכוניות, התקנת גלאי נפח בכיתות לימוד ובשירותים, הפעלת מנגנוני בקרה אוטומטיים. מעבר לשימוש בנייר ממוחזר במכונות הצילום. התקנת גלאי נפח בברזים ומנגנונים להורדת חצי מיכל בניאגרות. בנוסף קיימות עמדות למחזור נייר בקמפוסים השונים. 

* קיימים קורסים , תארים והשתלמויות בנושאי סביבה וקיימות.

* בעקבות קמפיין של תא מגמה ירוקה, התקבלה החלטה להסיט את השקעות האוניברסיטה מחברות דלקים מזהמים ולאמץ מדיניות של השקעות אחראיות (המוסד האקדמי הראשון בארץ!).

* קיום שבוע כדור הארץ בקמפוסים השונים במטרה להעלות את המודעות לנושאים סביבתיים. בשנים האחרונות הארוע כלל חשיפה לארגונים סביבתיים ולדרכים פשוטות להפיכת חיי היום יום ליותר סביבתיים. הרצאה של פרופסור יובל  נח הררי (אירוע ביוזמת ובשיתוף תא זכויות בעלי חיים), טיול באזור ירושלים בנושא מאבקים סביבתיים בשיתוף תא מגמה ירוקה, חנוכת קומפוסטרים בקמפוסים השונים.

* תחבורה- בימים אלו אגודת הסטודנטים מובילה מאבק על שיפור מערך התחבורה הציבורית בירושלים. בנוסף היא מפעילה לוח טרמפים לקמפוסים השונים. עידוד הגעה באופניים לקמפוסים- שבילי אופניים, מקלחות, ולוקרים.

 

רכזת למניעה וטיפול בהטרדות מיניות של האגודה כאן בשבילך. הפנייה לאחראית מניעת הטרדות של האגודה אינה מחייבת את המתלוננת לחשוף את זהותה או לנקוט באמצעי משמעת. סתיו: 052-6395233
לקריאה
רוצים לעשות יותר ומעבר לסילבוס השיעור וחומרי הקריאה? חושבים להתנדב במהלך הסמסטר אבל חוששים להתחייב להתנדבות קבועה? מברוק מחפשים אתכם!
לקריאה