ירוק בקמפוס- האוניבריסטה העברית הופכת לירוקה יותר

תחרות רעיונות ירוקים - שולחים.ות רעיונות, זוכים .ות בפרסים והרעיונות המוצלחים ביותר יקודמו על ידי אגודת הסטודנטים

כבר היום האוניברסיטה העברית ואגודת הסטודנטים פועלות במספר מישורים לקידום נושאי סביבה, קיימות ואקולוגיה. אולם, אנחנו בשאיפה להמשיך לקדם ולפתח נושאים אלו כל הזמן.

לכן, אגודת הסטודנטים יוצאת בתחרות רעיונות לירוק הקמפוס והפיכתו לעוד יותר סביבתי.

התחרות:

יש לכם נושאים שמפריעים לכם? יודעות איך אפשר לשנות אותם? שלחו לנו מייל ואולי תזכו בפרס.

מה עושים?

שולחים מייל לכתובת kampusyarok@aguda.org.il עד לתאריך 2.2.2018

יש לכתוב באופן ברור ומפורט: מה הבעיה, כיצד לדעתכם.ן ניתן לשנותה ומדוע לדעתכם.ן חשוב לקדם רעיון זה. פרטים ליצירת קשר (שם מלא, טלפון וכתובת מייל).

במה זוכים?

פרס ראשון מטען סולארי נייד.

פרס שני ארוחה מפנקת (מנת חומוס, תוספת, שתייה וקינוח).

מה קיים היום?

* האוניברסיטה מינתה מועצה ירוקה שמטרתה להגדיר מדיניות בנושאי סביבה, קיימות ואקוגולוגיה בקמפוסים השונים. כמו כן היא מקדמת ויוזמת פרויקטים, פעילויות הדרכות ועוד בנושאים אלו.

* תשתיות- התקנת מערכות סולאריות על חלק מגגות הקמפוסים והמעונות, שימוש באנרגיה פחות מזהמת (גפ"מ), מעבר לתאורות חסכוניות, התקנת גלאי נפח בכיתות לימוד ובשירותים, הפעלת מנגנוני בקרה אוטומטיים. מעבר לשימוש בנייר ממוחזר במכונות הצילום. התקנת גלאי נפח בברזים ומנגנונים להורדת חצי מיכל בניאגרות. בנוסף קיימות עמדות למחזור נייר בקמפוסים השונים. 

* קיימים קורסים , תארים והשתלמויות בנושאי סביבה וקיימות.

* בעקבות קמפיין של תא מגמה ירוקה, התקבלה החלטה להסיט את השקעות האוניברסיטה מחברות דלקים מזהמים ולאמץ מדיניות של השקעות אחראיות (המוסד האקדמי הראשון בארץ!).

* אגודת הסטודנטים מפעילה מערך מיחזור של מיכלי משקה (זכוכית, פלסטיק ופחיות) בחלק מהקמפוסים ופועלת לקידום קיום והפעלת מערכי מחזור בכלל הקמפוסים. את מערכי המחזור (של הנייר) מתפעלים עובדים מעמותת שק"ל (שרותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים) . בנוסף קיימים פחים לאיסוף סוללות ופסולת אלקטרונית. 

* לאגודת הסטודנטים חוזה עם הקפיטריות לעידוד שימוש בכוסות רב פעמיות (אם מגיעים עם כוס רב פעמית אפשר לקבל הנחה של חצי שקל בקנייה של קפה עד 250 מ"ל).

* בימים אלו האגודה מקדמת הכנסת חסכמים למעונות הסטודנטים ופתרונות לשימוש בכוסות חד פעמיות בקפה אגודה. כמו כן, היא פועלת לקידום התקנת מערכות סולאריות נוספות במעונות הסטודנטים.

* קיום שבוע כדור הארץ בקמפוסים השונים במטרה להעלות את המודעות לנושאים סביבתיים. בשנה האחרונה הארוע כלל חשיפה לארגונים סביבתיים ולדרכים פשוטות להפיכת חיי היום יום ליותר סביבתיים. הרצאה של פרופסור יובל  נח הררי (אירוע ביוזמת ובשיתוף תא זכויות בעלי חיים), טיול באזור ירושלים בנושא מאבקים סביבתיים בשיתוף תא מגמה ירוקה. 

* תחבורה- בימים אלו אגודת הסטודנטים מובילה מאבק על שיפור מערך התחבורה הציבורית בירושלים. בנוסף היא מפעילה לוח טרמפים לקמפוסים השונים. עידוד הגעה באופניים לקמפוסים- שבילי אופניים, מקלחות, ולוקרים.

 

לקריאה
מחלקת אקדמיה עם עשרה טיפים שווים לקראת תקופת מבחנים!
לקריאה
משרתי מילואים? הכנו לכם מדריך קצר שיעשה לכם סדר בבלגאן.
לקריאה