ירושלמים דורשים תחבורה ציבורית הוגנת!

מתווה ההסכמות בין משרד התחבורה לאגודות ולתאי הסטודנטים הירושלמיים

סטודנטיות, סטודנטים ותושבי ירושלים יקרים, תאמינו או לא.. זה קורה!! 
למעלה משנה וחצי אנחנו מובילים מאבק בתחבורה הציבורית בירושלים. את המחאה מובילות אמנם אגודות הסטודנטים בעיר, אך זו מחאה של תושבי העיר כולה.
כחלק מהמאבק הממושך, הגענו לשיחות עם בכירים באגד, משרד התחבורה, וגופים עירוניים נוספים, אך מעולם לא הצלחנו להגיע לשר התחבורה ישראל כץ. כעת, בעזרת ההירתמות המדהימה שלכם למאבק המתוקשר - הצלחנו! לשכת השר, שלא יכלה להתעלם מהמחאה הענקית, יצרה איתנו קשר אתמול וסוף סוף קיימנו פגישהמשותפת עימו, שהסתיימה ממש לפני מספר דקות.
הצגנו לשר באופן אישי את מצב התחבורה הציבורית החמור בעיר, ואת דרישותינו לשיפורו:
• התחייבות לעמידה מלאה במפת התחבורה הקיימת ללא איחורים וביטולי קווים, בבקרה של מנגנון משותף למשרד התחבורה, אגד ואזרחי ירושלים (בהם נציג הסטודנטים)
• טיפול בעומסים באוטובוסים- הגברת התדירויות בשעות העומס ומעבר לשימוש באוטובוסים מפרקיים בשעות הבוקר. 
• תקצוב לשיפור התשתיות לתחבורה ציבורית בעיר.
• טיפול נקודתי בקווים הרלוונטיים לסטודנטים. 
• והכנסת מפעילים נוספים לעיר ירושלים, ויצירת תחרות.
אנחנו שמחים ונרגשים להודיע שהשר נענה ל-כ-ל דרישותינו, והתחייב שתוך חודש נראה כבר שינוי בשטח. אך הבשורה הגדולה ביותר היא הצהרתו של השר על ביטול המונופול של אגד, והכנסת שחקנים נוספים לתחרות אמיתית בעיר ירושלים! תחרות שתבטיח לנו סוף סוף שירות שיענה על צרכינו.

מכיוון שדרישותינו נענו במלואן וכדי לתת לשר התחבורה הזדמנות אמיתית להוביל את השינוי, לא יתקיימו היום ההפגנות המתוכננות, לא מול ביתו של השר, ולא מול משרדי הנהלת אגד בתחנה המרכזית.
עם זאת בכדי לוודא שהדברים אכן נעשים, נמשיך ונעקוב אחר הנעשה בשטח, ואנחנו קוראים לכם להמשיך לעדכן אותנו בקבוצת 'די לעומס בקווי אגד בירושלים' על מה שקורה בכל קו ובכל תחנה. כמו כן, כחלק מהתחייבויות השר, תתקיים פגישה פעם בשבועיים של נציגי האגודה עם אנשי שר התחבורה, בה נפקח שכל ההתחייבויות מתקיימות.
אנחנו מצפים לשינוי אמיתי, והכל הכל בזכותכם!

תודה גדולה לשותפינו לאורך הדרך: אגודת הסטודנטים במכללה האקדמית הדסה, אגודת הסטודנטים דוד ילין, אגודת הסטודנטים אונו - קמפוס ירושלים, אגודת הסטודנטים בעזריאלי, אגודת הסטודנטים - המרכז האקדמי לב, אגודת הסטודנטים קמפוס-טל, איגוד הסטודנטיות והסטודנטים בצלאל, תא אופק באוניברסיטה העברית, יש עתיד באוניברסיטה העברית, התעוררות תא הסטודנטים, תא מרצ באוניברסיטה העברית, תא לביא באוניברסיטה העברית, תא ישראלים באוניברסיטה העברית ו-15 דקות - ארגון תחבורה ציבורית בישראל.

תודה מיוחדת להתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל, ולנשיא ההתאחדות אביבא איטח בפרט, על המאמצים הרבים עד השעות הקטנות של הלילה בקידום השיחות מול משרד התחבורה והשר עצמו.

תודה לכולם, ונמשיך לעדכן!

 

הצטרפו לחוגי ההעשרה של FirstClass- איכות מקסימלית במחיר סטונדיאלי!
לקריאה
הרחבנו את שעות פעילות הספריות בתקופת המבחנים!
לקריאה
ליין אירועים חדש לסטודנטים בלבד: הצגות | מסיבות | סרטים | הופעות | 10 ש"ח בלבד. הבירה עלינו.
לקריאה
הנציגים בונים את לוח המבחנים
לקריאה