המדריך המלא לרב-קו

כל מה שאתם צריכים לדעת על רב-קו

אנחנו עובדים קשה כדי שיהיה לכם קל ופשוט להנפיק כרטיס, עם כמה שפחות התעסקות והמתנה בתור
ובעיקר לעזור לכם להבין מה עושים ואיך עושים רב קו!
לרגל השנה החדשה ממליצים מאוד להצטרף לקבוצת הפייסבוק "די לעומס בקווי אגד בירושלים", כדי לעדכן ולהתעדכן על בעיות בקווי אגד בירושלים (עם דגש על קווי אגד שמגיעים לקמפוסים שלכם) וכך נוכל לפעול בקלות יותר, לשיפור חווית הנסיעה שלכם.

הסבר כללי: 

על שלושה מסלולים עומד הרב-קו:
1. סטטוס סטודנט-  חינם!- מזכה ב-33% הנחה בתחבורה ציבורית- מעל שתי נסיעות. צריך להטעין את הכרטיס עם סטטוס סטודנט (ראו הטענה). 
2. חופשי סמסטריאלי - מזכה בנסיעות חופשי באזור הנבחר (בירושלים, בי-ם-בית שמש, רחובות-פ"ת, רחובות- ת"א או אחר) וב-50% הנחה בנסיעות בין עירוניות לסמסטר אחד (א' או ב'). צריך לשלם ולבצע הטענה של הכרטיס.
3. חופשי שנתי- מזכה בנסיעות חופשי באזור הנבחר (ראה סעיף 2) וב-50% הנחה בנסיעות בינעירוניות ל-365 יום. צריך לשלם ולבצע הטענה של הכרטיס.

תאריכי המנויים:
כרטיס מנוי שנתי : 15/10/2018- 15/10/2017. 
כרטיס מנוי סמסטר א' : 28/02/2018- 15/10/2017.

לתשומת לבכם- פתיחת שנה"ל תשע"ח תתקיים ב-22.10.2017.

לסרטון הסבר 

חידושים חשובים:

 • החידוש החדשני ביותר: סטודנט שלא קיבל עדיין את הכרטיס סטודנט שלו (תלמידי שנה א שכרטיסם מתעכב), יכולים להוציא בעמדות מנוי שנתי וכרטיס רב קו גם עם אישור לימודים ותעודת זהות/רשיון בלבד! במידה ויש בעייה בנושא נא לשלוח מייל ל transportation@aguda.org.il.
 • סטודנטים החל משנה ב' ומעלה, אשר בבעלותם כרטיס רב קו עם פרופיל סטודנט (מהשנים הקודמות) יוכלו לרכוש מנוי ולהטעין את כרטיסם דרך האינטרנט!! ללא צורך בהגעה לאחת מעמדות ההטענה הפרושות בעיר ובקמפוסים. לסטודנטים אשר מעוניינים לרכוש כרטיס ולהטעינו מהבית (או מכל מקום אחר) עומדות בפניהם שתי אפשרויות: 
  א. הורדת אפליקצית "רב קו אונליין" ובאמצעות סריקת כרטיס הרב קו יוכלו לרכוש את המנוי אשר הם מעוניינים בו. אפליקציית רב קו אונליין מיועדת למכשירי אנדרואיד תומכי רכיב NFC, אשר נמצא ברוב המכשירים המודרניים.  
  ב. דרך אתר "רב קו אונליין"- טעינה דרך אתר האינטרנט מתאימה למשתמשים המעוניינים לבצע טעינה דרך המחשב האישי באמצעות קורא כרטיסים פיזי. אגודת הסטודנטים רכשה מספר קוראי כרטיסים אשר יעמדו לרשותכם בספריות הקמפוסים. טעינה באתר האינטרנט באמצעות קורא כרטיסים מוגבלת לטעינה של כרטיסים בעלי צ'יפ זהוב בלבד. מהלך חדיש זה נועד לחסוך לכם זמן ולמנוע עומס בלתי סביר בעמדות הרב קו. לכן אנו ממליצים בחום לכל הסטודנטים משנה ב' ומעלה להשתמש האחת מהאופציות הנ"ל ולא להגיע לעמדות הרב קו.  בנוסף אנו ממליצים לכם לפנות לאתר "רב קו אונליין" שם תמצאו הסברים מפורטים לאפליקציה ולאתר. יש לשים לב שמי שרוצה להטעין דרך האתר יצטרך לסרוק את אישור הלימודים + תעודת סטודנט + תעודת זהות.
  היכן קוראי הכרטיס ממוקמים?
  בקמפוס הר הצופים: 1. בספריה המרכזית בקומה שלוש 2. בספרית חינוך 3. בספרית משפטים 4. בחוות המחשבים המרכזית, 5. בחוות המחשבים של חברה.
  בקמפוס גבעת רם: בסיפריה קיימות שתי אפשרחיות 1. שימוש מקומי, 2. השאלה.
  בקמפוס עין כרם: בספריה קיימת האפשרות להשאיל יחד עם מחשב נייד.
  בקמפוס רחובות: בספריה.
 • היכן עמדות הרב קו ממוקמות?
  בהר הצופים: בחוות המחשבים המרכזית (רוח).
  בגבעת רם: בצריף
  בעין כרם: בביניין הסטודנט,
  ברחובות: יתקיים שירות מעטפות במשרדי האגודה.
 • העמדות ימוקמו מתאריך 22/10/17-03/11/17 בין השעות 09:00-16:30.
 • בעקבות מאבק ציבור מוצלחי (בו גם אנחנו לקחנו חלק) איגד משרד התחבורה את כל חברות התחבורה הציבורית והיום כל שירותי הרב-קו נמצאים תחת מערכת אחת מסודרת (=סליקה) וזה כבר לא משנה איפה עשיתם את הרב-קו המקורי או איזה כרטיסיות יש לכם על הרב-קו- את כל הבעיות של כל החברות פותרים במרכזי השירות של רב-קו!
 • כזכור לכם, החל משנה שעברה פיתחנו ממשק בין אגד לאוניברסיטה העברית שמזהה אתכם מתעודת הזהות בלבד וכך אפשר לסטודנטים שלנו להגיע לעמדות עם תעודה מזהה בלבד. מה זה חוסך? חוץ מהזמן שזה חוסך גם לא צריך להביא אישור לימודים! שימו לב- היום זה קיים רק באגד (לחצו כאן לרשימת העמדות של אגד) ובעתיד, כשבמשרד התחבורה ימשיכו להשתדרג זה יהיה קיים בכל העמדות בארץ. אם אתם הולכים לעמדת רב-קו שאינה שייכת לאגד תצטרכו להביא אתכם אישור לימודים וכרטיס סטודנט. 
 • גם השנה צריך להביא אתכם אך ורק את הרב-קו ותעודה מזהה! כל השאר כבר ממוחשב (שימו לב לפירוט בסעיף הקודם).
 • הנפקת כרטיס רב קו חדש בקמפוס. החל מהשנה תוכלו להנפיק כרטיס רב קו חדש בקמפוסים שבם אתם לומדים ללא צורך בללכת גם לעמדות הנפקה! עם עמדות הרב קו שיעמדו לשרותכם בתחילת שנת לימודים תהיה גם עמדה של בנק הדואר להנפקת רב קווים חדשים (במיקרה של אובדן) . יש להסתכל בסעיף "הנפקה" במשך.

תשלום
מהרגע ששילמתם ניתן להגיע לעמדות אגד בכל רחבי הארץ ולהטעין את המנוי על הרב-קו. 
בכל מקרה- הקישור פה!  (לרכישת המנויים)
שימו לב- התשלום צריך להתבצע לפני ההגעה לעמדת הרב קו!
בתהליך התשלום תוכלו לראות את פירוט החוזים שיש בכרטיס שלכם וכך תדעו אם הוא חסום או לא. ודאו שהכרטיס אינו חסום.

הנפקה:
אם אין ברשותך רב קו עליך להנפיק כרטיס לפני תחילת הלימודים - בכדי לחסוך זמן בתחילת לימודים או שניתן יהיה לחכות לשבועה הראשון של תחילת הלימודים ואז יעמדו לשרותכם עמדות רב קו ולצידן עמדות של בנק הדואר אש ניתן להנפיק בהם כרטיס רב קו חדש. 
בכדי למנוע תורים ולחסוך זמן, יש באפשרותכם להנפיק רב-קו חדש בכל עמדת שירות של רב-קו ברחבי הארץ כבר עכשיו. אפשר להנפיק בכל עיר בארץ ולא משנה באיזו חברת תחבורה! מומלץ למלא טופס הרשמה מבעוד מועד.
ניתן לעשות את תהליך ההנפקה וההטענה באותו הזמן, במידה ושילמתם באתר אגד והבאתם איתכם את המסמכים הדרושים (ראו בהמשך)

שימו לב- כבר לא צריך לשנות את הסטטוס על הכרטיס לסטודנט בעמדות החברה בה הנפקתם. בעקבות לחצים של אגודת הסטודנטים ועוד גופים על משרד התחבורה קיימת היום סליקה של כל החברות ולא צריך לעבור בין חברה לחברה!!!

 • לרשימת עמדות הנפקה בכלל החברות
 • לא תתאפשר השארה של הכרטיס על מנת לקחת אותו מאוחר יותר. כל השירות יעשה במקום בלבד!
 • בגלל בעיות רבות שנגרמו בתחילת שנה"ל תשע"ה ב"שיטת המעטפות"- לא יהיה ניתן להשאיר את הרב-קו במעטפה.

הטענה – 

הרב קו השנתי מסתיים 14.10.17 ואתם רוצים להטעין מנוי חדש… אז מה עושים?
ורק כדי להבהיר- אתם מוזמנים לקנות מנוי ולהטעין אותו לפני שהמנוי הקודם פג תוקף והחדש יכנס לפעולה רק עם סיום המנוי הקודם וברצף.
לא קשה והכי טוב: מטעינים בעמדות הרב-קו של אגד הפזורות בכל הארץ:

מתי? השנה ניתן לרכוש כרטיס כבר מהתאריך 17.9.2017 ולהטעין אותו באחת מעמדות ההטענה של אגד בארץ. הקישור לעמדות ההטענה ושעות פעילותן נמצא כאן: http://www.egged.co.il/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8-786-%D7%A8%D7%91-%D7%A7%D7%95.aspx#RK.  

בעקבות ממשק מוצלח של אגד עם האוניברסיטה- ע"י הקלדת מס' תעודת הזהות שלכם המערכת תזהה אתכם כסטודנטים בעברית ותזכה אתכם בשינוי הפרופיל הסטודנטיאלי לשנה הקרובה- ולכן תצטרכו להביא רק תעודה מזהה ואת הרב-קו. במידה ואתם רוצים להטעין מנוי שנתי/סימסטריאלי עליכם לשלם לפני ההגעה והמערכת תזהה ששילמתם על מנוי ותעדכן את כרטיס הרב-קו. ודאו עם נציג השירות שהמנוי שהוא מטעין לכם הוא המנוי שרציתם! 
במידה והגעתם לעמדה שאינה ברשימה הנ"ל לא תוכלו להטעין מנוי שנתי או סימסטריאלי אלא רק לשנות פרופיל. ע"מ לשנות פרופיל תצטרכו אישור לימודים ותעודת סטודנט (כי הממשק לא עובד כרגע בשאר החברות)

איפה? לחצו כאן לרשימת עמדות הרב-קו של אגד- אליהן לא תצטרכו להגיע עם אישור לימודים. רשימת העמדות של כלל החברות מופיעה בקישור הזה.
מה צריך להביא? רב-קו+ תעודה מזהה (דרכון, רישיון או תעודת זהות- בלבד). תלמידי האוניברסיטה העברית לא צריכים להציג אישור לימודים בעמדות של אגד! המערכת של אגד מסונכרנת עם מערכת ההרשמה של האוניברסיטה וחוסכת את השלב הזה.לעמדות של חברות אחרות יש להגיע עם אישור לימודים ותעודת סטודנט וניתן לשנות שם לפרופיל סטודנט אבל לא להטעין מנוי שנתי/סימסטריאלי.  להגיע אחרי ששילמתם באינטרנט!

איך? מגיעים למקום, ועומדים בתור- ההטענה וההנפקה מתבצעות במקום, לא משאירים מעטפה אבל מחכים בסבלנות בתור…

*** במידה וישנן בעיות יש לשלוח מייל לTahbura@aguda.org.il על מנת שנוכל לפתור את הבעיות . נשמח לשמוע את חוויותיכם החיוביות והשליליות על מנת לוודא שאתם מקבלים את השירות הטוב ביותר.

 

תשובות לשאלות נפוצות

*החזר על כרטיסיות טעונות- אם יש לכם כרטיס רב-קו (שאינו בסטטוס סטודנט!) ועליו מוטענות כרטיסיות תוכלו לשחזר את הכרטיסיות בעמדת שחזור חוזים שתהיה בקמפוסים בירושלים.

* הגבלת חוזים על הכרטיס ומערכות לשחזור חוזים - הכרטיס ה"חכם" לא יכול להכיל יותר מ8 חוזים (כרטיסיה למשל היא סוג של חוזה) ולכן אם יש בידכם רב-קו עם 8 חוזים הוא יהיה חסום ולא יהיה ניתן להטעין עליו מנוי סטודנטיאלי אבל תוכלו להנפיק רב-קו חדש בעמדות בקמפוסים, ובנוסף- יהיו גם מערכות לשחזור חוזים! המערכות מיודעות לכל חברות התחבורה הציבורית ובמידה ונשארו לכם יתרות על הכרטיס הישן המערכת תעביר לכם את היתרות לכרטיס החדש- ללא צורך לקבל החזרים כספיים את החברה שטענה לו את החוזה. 

*תושבי אילת - נא להכנס לאתר למידע ספציפי לגביכם!הקישור פה.


בהצלחה לכולם ושתהיה שנת לימודים בטוחה בדרכים!

הצטרפו לחוגי ההעשרה של FirstClass- איכות מקסימלית במחיר סטונדיאלי!
לקריאה
לקריאה
ענו על סקר פעילות האגודה, ספרו לנו איך היינו ואולי תזכו בפרסים שווים!!
לקריאה