המדריך המלא לרב-קו

כל מה שאתם צריכים לדעת על רב-קו

אנחנו עובדים קשה כדי שיהיה לכם קל ופשוט להנפיק כרטיס, עם כמה שפחות התעסקות והמתנה בתור
ובעיקר כדי לעזור לכם להבין מה עושים ואיך עושים רב קו!
לרגל השנה החדשה ממליצים מאוד להצטרף לקבוצת הפייסבוק "די לעומס בקווי אגד בירושלים", כדי לעדכן ולהתעדכן על בעיות בקווי אגד בירושלים (עם דגש על קווי אגד שמגיעים לקמפוסים שלכם) וכך נוכל לפעול בקלות יותר, לשיפור חווית הנסיעה שלכם.

*הודעה חשובה*

עקב הקורונה, לא יוקמו השנה עמדות רב קו בקמפוסים השונים. ניתן להטעין חוזים סטודנטיאלים דרך האפליקציות של "הופ און" או "רב קו אונליין", דרך המחשב עם קורא כרטיסים או בעמדות "על הקו" הפזורות ברחבי העיר. אנו עובדים על פתרון על מנת להנגיש ולהקהל עליכם את הטענת הרב קו ונעדכן בהמשך :)

אין טעינה של רב קו באוטובוסים בירושלים.

טעינה יכולה להתקיים או במוסופונים הפזורים ברחבי העיר.

- מכשירי הטעינה הנמצאים בספריות השונות ובמשרדי האגודה.

- באמצעות אפליקציות  שונות כגון  Hop On.   

הסבר כללי

על שלושה מסלולים עומד הרב-קו:
1. סטטוס סטודנט-  חינם!- מזכה ב-33% הנחה בתחבורה ציבורית- מעל שתי נסיעות. צריך להטעין את הכרטיס עם סטטוס סטודנט (ראו הטענה). תוקף הפרופיל הינו עד 01.11.2021
2. חופשי סמסטריאלי - מזכה בנסיעות חופשי באזור הנבחר (בירושלים, בי-ם-בית שמש, רחובות-פ"ת, רחובות- ת"א או אחר) וב-50% הנחה בנסיעות בין עירוניות לסמסטר אחד (א' או ב'). צריך לשלם ולבצע הטענה של הכרטיס.
3. חופשי שנתי- מזכה בנסיעות חופשי באזור הנבחר (ראה סעיף 2) וב-50% הנחה בנסיעות בינעירוניות ל-365 יום. צריך לשלם ולבצע הטענה של הכרטיס.

 

*שימו לב- עדכון קורונה* כפיצוי על תקופת הסגר ניתן לרכוש חוזים שנתיים וסמסטריאלים מקוצרים במחיר מופחת: 
1. חופשי שנתי מקוצר- חוזה זהה לחופשי שנתי שמתחיל מדצמבר. 
2. חופשי סמסטריאלי מקוצר- חוזה זהה לחופשי סמסריאלי שמתחיל מדצמבר. ניתן להשתמש בו בסמסטר א' בלבד.

ניתן לטעון את החוזים המקוצרים החל מה-6 בדצמבר!!

 

תאריכי המנויים:

 שנתי  15.10.2020-14.10.2021  05.12.2020  (כולל)
 סמסטר א'  15.10.2020-28.02.2021  31.12.2020 (כולל)
 סמסטר ב' 23.02.2021-31.07.2021  10.05.2021 (כולל)
שנתי מקוצר 15.12.2020-14.10.2021 31.12.2020 (כולל)
(החל מה-06.12.2020)
סמסטר א' מקוצר 15.12.2020-28.02.2021 15.01.2021 (כולל)
(החל מה-06.12.2020)

לתשומת לבכם- פתיחת שנה"ל תשפ"א 18.10.20.

 

 

לסרטון הסבר 

חידושים חשובים:

 • סטודנטים שלא קיבלו עדיין את כרטיס הסטודנט שלהם (תלמידי שנה א' שכרטיסם מתעכב), יכולים להוציא בעמדות מנוי שנתי וכרטיס רב קו גם עם אישור לימודים ותעודת זהות/רישיון נהיגה בלבד!
 • סטודנטים של האוניברסיטה העברית בלבד - על מנת לחסוך עבורכם את פרוצדורת ההטענה בעמדות לא כולל סטודנטים שנה א' שאין בבעלותם כרטיס סטודנט, אתם יכולים להטעין פרופיל סטודנט דרך אפליקציית Hop On סרקו אך ורק את תעודת הזהות ואת אישור הלימודים שברשותכם. 
 • איך זה עובד? 
 • א. הורדת אפליקציית "Hop on" ובאמצעות סריקת כרטיס הרב קו, תוכלו לרכוש את המנוי שאתם מעוניינים בו. האפליקציה מיועדת למכשירים תומכי רכיב NFC אשר נמצא במרבית הסמארטפונים הקיימים.  
  ב. דרך אתר "Hop on" טעינה דרך אתר האינטרנט מתאימה גם למשתמשים המעוניינים לבצע טעינה דרך המחשב האישי באמצעות קורא כרטיסים פיזי. אגודת הסטודנטים רכשה מספר קוראי כרטיסים, אשר יעמדו לרשותכם בקמפוסים השונים. טעינה באתר האינטרנט באמצעות קורא כרטיסים מוגבלת לטעינה של כרטיסים בעלי צ'יפ זהוב בלבד. מהלך חדיש זה נועד לחסוך לכם זמן ולמנוע עומס בלתי סביר בעמדות הרב קו. לכן אנו ממליצים בחום לכל הסטודנטים להשתמש באחת מהאופציות הנ"ל. בנוסף, אנו ממליצים לכם לפנות לאתר "https://hopon.co.il/" שם תמצאו הסברים מפורטים לשימוש באפליקציה ולאתר. שימו לב! המעוניינים להטעין דרך האתר יצטרכו לסרוק את אישור הלימודים + תעודת סטודנט + תעודת זהות.
 • היכן קוראי הכרטיס ממוקמים?
  בקמפוס הר הצופים: 1. בספריה המרכזית בקומה שלוש 2. בספרית חינוך 3. בספרית משפטים 4. בחוות המחשבים המרכזית, 5. בחוות המחשבים של חברה.
  בקמפוס גבעת רם: בספריה קיימות שתי אפשרויות 1. שימוש מקומי  2. השאלה.
  בקמפוס עין כרם: בספריה קיימת האפשרות להשאיל יחד עם מחשב נייד.
  בקמפוס רחובות: בספריה.
 • בעקבות מאבק ציבור מוצלח (בו גם אנחנו לקחנו חלק) איגד משרד התחבורה את כל חברות התחבורה הציבורית והיום כל שירותי הרב-קו נמצאים תחת מערכת אחת מסודרת (=סליקה). זה כבר לא משנה איפה עשיתם את הרב-קו המקורי או איזה כרטיסיות יש לכם על הרב-קו- את כל הבעיות של כל החברות פותרים במרכזי השירות של רב-קו!
 • כזכור לכם, החל מלפני כמה שנים, פיתחנו ממשק בין אגד לאוניברסיטה העברית שמזהה אתכם על סמך תעודת הזהות בלבד מה שמאפשר לכם, הסטודנטים באוניברסיטה העברית, להגיע לעמדות עם תעודה מזהה בלבד. מה זה חוסך? חוץ מזמן, גם לא צריך להביא אישור לימודים! אם אתם הולכים לעמדת רב-קו שאינה שייכת לאגד תצטרכו להביא אתכם גם אישור לימודים וגם כרטיס סטודנט. 
 • גם השנה צריך להביא אתכם אך ורק את הרב-קו ותעודה מזהה! כל השאר כבר ממוחשב (שימו לב לפירוט בסעיף הקודם).
 • מהרגע ששילמתם, ניתן להגיע לעמדות אגד בכל רחבי הארץ ולהטעין את המנוי על הרב-קו. 

הנפקה:
אם אין ברשותך רב קו עליך להנפיק כרטיס לפני תחילת הלימודים - בכדי לחסוך זמן בתחילת לימודים או שניתן יהיה לחכות לשבוע הראשון של תחילת הלימודים  
בכדי למנוע תורים ולחסוך זמן, יש באפשרותכם להנפיק רב-קו חדש בכל עמדות השירות של רב קו כבר עכשיו. אפשר להנפיק בכל עיר בארץ ולא משנה באיזו חברת תחבורה! מומלץ למלא טופס הרשמה מבעוד מועד.
ניתן לבצע את תהליך ההנפקה וההטענה באותו הזמן, במידה ושילמתם באתר אגד והבאתם אתכם את המסמכים הדרושים.

שימו לב- כבר לא צריך לשנות את הסטטוס על הכרטיס לסטודנט בעמדות החברה בה הנפקתם. בעקבות לחצים של אגודת הסטודנטים וגופים נוספים על משרד התחבורה קיימת היום סליקה של כל החברות ולא צריך לעבור בין חברה לחברה!

 

 • לא תתאפשר השארה של הכרטיס על מנת לקחת אותו מאוחר יותר. כל השירות יעשה במקום בלבד!
 • בגלל בעיות רבות שנגרמו בתחילת שנה"ל תשע"ה ב"שיטת המעטפות"- לא יהיה ניתן להשאיר את הרב-קו במעטפה.

הטענה – 

חוזה הרב קו השנתי של שנה שעברה מסתיים 14.10.19 ואתם רוצים להטעין מנוי חדש לפני שמתחילה שנת הלימודים… אז מה עושים?
לא קשה: מטעינים בעמדות הרב-קו של אגד הפזורות בכל הארץ:

מתי? השנה ניתן לרכוש כרטיס כבר מחודש ספטמבר ולהטעין אותו באחת מעמדות ההטענה של אגד בארץ.
*** במידה וישנן בעיות יש לשלוח מייל לtransportation@aguda.org.il על מנת שנוכל לפתור אותן. נשמח לשמוע את חוויותיכם החיוביות והשליליות על מנת לוודא שאתם מקבלים את השירות הטוב ביותר.

 

תשובות לשאלות נפוצות

*החזר על כרטיסיות טעונות- אם יש לכם כרטיס רב-קו (שאינו בסטטוס סטודנט!) ועליו מוטענות כרטיסיות תוכלו לשחזר את הכרטיסיות בעמדת שחזור חוזים שתהיה בקמפוסים בירושלים.

* הגבלת חוזים על הכרטיס ומערכות לשחזור חוזים - הכרטיס ה"חכם" לא יכול להכיל יותר מ8 חוזים (כרטיסיה למשל היא סוג של חוזה) ולכן אם יש בידכם רב-קו עם 8 חוזים הוא יהיה חסום ולא יהיה ניתן להטעין עליו מנוי סטודנטיאלי אבל תוכלו להנפיק רב-קו חדש בעמדות בקמפוסים, ובנוסף- יהיו גם מערכות לשחזור חוזים! המערכות מיודעות לכל חברות התחבורה הציבורית ובמידה ונשארו לכם יתרות על הכרטיס הישן המערכת תעביר לכם את היתרות לכרטיס החדש- ללא צורך לקבל החזרים כספיים את החברה שטענה לו את החוזה. 


בהצלחה לכולם ושתהיה שנת לימודים טובה, פורייה ובטוחה!

מבצעים לתקופת המבחנים, רק לסטודנטים בפקולטה
לקריאה
בואו לבחור את הגב שלכם ושלכן בקמפוס!
לקריאה
מבט מקרוב על החודש הכי צבעוני בשנה
לקריאה
לקריאה