המדריך המלא לרב-קו

כל מה שאתם צריכים לדעת על רב-קו

אנחנו עובדים קשה כדי שיהיה לכם קל ופשוט להנפיק כרטיס, עם כמה שפחות התעסקות והמתנה בתור.
ובעיקר לעזור לכם להבין מה עושים ואיך עושים רב קו!
לרגל השנה החדשה ממליצים מאוד להצטרף לקבוצת הפייסבוק "די לעומס בקווי אגד בירושלים", כדי לעדכן ולהתעדכן על בעיות בקווי אגד בירושלים (עם דגש על קווי אגד שמגיעים לקמפוסים שלכם) וכך נוכל לפעול בקלות יותר, לשיפור חווית הנסיעה שלכם.

 

אז איך מוציאים רב קו בקמפוס?

 עמדות רב קו  מגיעות אלינו לקמפוסים!  בעמדות תוכלו לטעון סטטוס סטודנט, לרכוש תוכנית סמסטריאלית או שנתית ולהנפיק רב קו.

 • היכן עמדות הרב קו ממוקמות?
  בהר הצופים: בחוות המחשבים המרכזית (רוח).
  בגבעת רם: בבניין המנהלה במשרדי האגודה.
  בעין כרם: בביניין הסטודנט,
   
 • העמדות יפעלו בין התאריכים ה14-18.10 בקמפוסים הר הצופים עין כרם וגבעת רם ובין ה-20-25 בקמפוס הר הצופים, בין השעות 09:00-16:00.

 

הודעה חשובה !

אין טעינה של רב קו באוטובוסים בירושלים.

טעינה יכולה להתקיים או במוסופונים הפזורים ברחבי העיר.

- מכשירי הטעינה הנמצאים בספריות השונות ובמשרדי האגודה.

- באמצעות אפליקציות  שונות כגון  Hop On.   

הסבר כללי

על שלושה מסלולים עומד הרב-קו:
1. סטטוס סטודנט-  חינם!- מזכה ב-33% הנחה בתחבורה ציבורית- מעל שתי נסיעות. צריך להטעין את הכרטיס עם סטטוס סטודנט (ראו הטענה). 
2. חופשי סמסטריאלי - מזכה בנסיעות חופשי באזור הנבחר (בירושלים, בי-ם-בית שמש, רחובות-פ"ת, רחובות- ת"א או אחר) וב-50% הנחה בנסיעות בין עירוניות לסמסטר אחד (א' או ב'). צריך לשלם ולבצע הטענה של הכרטיס.
3. חופשי שנתי- מזכה בנסיעות חופשי באזור הנבחר (ראה סעיף 2) וב-50% הנחה בנסיעות בינעירוניות ל-365 יום. צריך לשלם ולבצע הטענה של הכרטיס.

תאריכי המנויים:
כרטיס מנוי שנתי : 15/10/2018- 14/10/2019(כולל). 
כרטיס מנוי סמסטר א' : מה-15/10/2018 ועד ל-28/02/2019 (כולל).

כרטיס מנוי סמסטר ב': מה- מה-22/02/2019 ועד ל-31/07/2019 (כולל).

לתשומת לבכם- פתיחת שנה"ל תשע"ט תתקיים ב-14.10.2018.

לסרטון הסבר 

חידושים חשובים

 •  סטודנט שלא קיבל עדיין את הכרטיס סטודנט שלו (תלמידי שנה א שכרטיסם מתעכב), יכולים להוציא בעמדות מנוי שנתי וכרטיס רב קו גם עם אישור לימודים ותעודת זהות/רשיון בלבד! במידה ויש בעייה בנושא נא לשלוח מייל ל transportation@aguda.org.il.
 • סטודנטים של האוניברסיטה העברית בלבד - על מנת לחסוך עבורכם את פרוצדורת ההטענה בעמדות גם סטודנטים שנה א' שאין בבעלותם כרטיס סטודנט יכולים להטעין פרופיל סטודנט דרך אפליקציית Hop On סרקו אך ורק את תעודת הזהות ואת אישור הלימודים שברשותכם. 
 • איך זה עובד ? 
 • א. הורדת אפליקצית "Hop On" ובאמצעות סריקת כרטיס הרב קו יוכלו לרכוש את המנוי אשר הם מעוניינים בו. האפליקצייה  מיועדת למכשירי אנדרואיד תומכי רכיב NFC, אשר נמצא ברוב המכשירים המודרניים.  
  ב. דרך אתר "Hop On"- טעינה דרך אתר האינטרנט מתאימה למשתמשים המעוניינים לבצע טעינה דרך המחשב האישי באמצעות קורא כרטיסים פיזי. אגודת הסטודנטים רכשה מספר קוראי כרטיסים אשר יעמדו לרשותכם בספריות הקמפוסים. טעינה באתר האינטרנט באמצעות קורא כרטיסים מוגבלת לטעינה של כרטיסים בעלי צ'יפ זהוב בלבד. מהלך חדיש זה נועד לחסוך לכם זמן ולמנוע עומס בלתי סביר בעמדות הרב קו. לכן אנו ממליצים בחום לכל הסטודנטים להשתמש באחת מהאופציות הנ"ל ולא להגיע לעמדות הרב קו.  בנוסף אנו ממליצים לכם לפנות לאתר "https://hopon.co.il/" שם תמצאו הסברים מפורטים לאפליקציה ולאתר. יש לשים לב שמי שרוצה להטעין דרך האתר יצטרך לסרוק את אישור הלימודים + תעודת סטודנט + תעודת זהות.
 • היכן קוראי הכרטיס ממוקמים?
  בקמפוס הר הצופים: 1. בספריה המרכזית בקומה שלוש 2. בספרית חינוך 3. בספרית משפטים 4. בחוות המחשבים המרכזית, 5. בחוות המחשבים של חברה.
  בקמפוס גבעת רם: בסיפריה קיימות שתי אפשרויות 1. שימוש מקומי, 2. השאלה.
  בקמפוס עין כרם: בספריה קיימת האפשרות להשאיל יחד עם מחשב נייד.
  בקמפוס רחובות: בספריה.
 • בעקבות מאבק ציבור מוצלחי (בו גם אנחנו לקחנו חלק) איגד משרד התחבורה את כל חברות התחבורה הציבורית והיום כל שירותי הרב-קו נמצאים תחת מערכת אחת מסודרת (=סליקה) וזה כבר לא משנה איפה עשיתם את הרב-קו המקורי או איזה כרטיסיות יש לכם על הרב-קו- את כל הבעיות של כל החברות פותרים במרכזי השירות של רב-קו!
 • כזכור לכם, החל משנה שעברה פיתחנו ממשק בין אגד לאוניברסיטה העברית שמזהה אתכם מתעודת הזהות בלבד וכך אפשר לסטודנטים שלנו להגיע לעמדות עם תעודה מזהה בלבד. מה זה חוסך? חוץ מהזמן שזה חוסך גם לא צריך להביא אישור לימודים!  אם אתם הולכים לעמדת רב-קו שאינה שייכת לאגד תצטרכו להביא אתכם אישור לימודים וכרטיס סטודנט. 
 • גם השנה צריך להביא אתכם אך ורק את הרב-קו ותעודה מזהה! כל השאר כבר ממוחשב (שימו לב לפירוט בסעיף הקודם).
 • מהרגע ששילמתם ניתן להגיע לעמדות אגד בכל רחבי הארץ ולהטעין את המנוי על הרב-קו. 
   

הנפקה:
אם אין ברשותך רב קו עליך להנפיק כרטיס לפני תחילת הלימודים - בכדי לחסוך זמן בתחילת לימודים או שניתן יהיה לחכות לשבוע הראשון של תחילת הלימודים  
בכדי למנוע תורים ולחסוך זמן, יש באפשרותכם להנפיק רב-קו חדש בכל עמדות השירות של רב קו כבר עכשיו. אפשר להנפיק בכל עיר בארץ ולא משנה באיזו חברת תחבורה! מומלץ למלא טופס הרשמה מבעוד מועד.
ניתן לעשות את תהליך ההנפקה וההטענה באותו הזמן, במידה ושילמתם באתר אגד והבאתם איתכם את המסמכים הדרושים .

שימו לב- כבר לא צריך לשנות את הסטטוס על הכרטיס לסטודנט בעמדות החברה בה הנפקתם. בעקבות לחצים של אגודת הסטודנטים ועוד גופים על משרד התחבורה קיימת היום סליקה של כל החברות ולא צריך לעבור בין חברה לחברה!!!

 

 • לא תתאפשר השארה של הכרטיס על מנת לקחת אותו מאוחר יותר. כל השירות יעשה במקום בלבד!
 • בגלל בעיות רבות שנגרמו בתחילת שנה"ל תשע"ה ב"שיטת המעטפות"- לא יהיה ניתן להשאיר את הרב-קו במעטפה.

הטענה  

הרב קו השנתי מסתיים 14.10.18 ואתם רוצים להטעין מנוי חדש… אז מה עושים?
ורק כדי להבהיר- אתם מוזמנים לקנות מנוי ולהטעין אותו לפני שהמנוי הקודם פג תוקף והחדש יכנס לפעולה רק עם סיום המנוי הקודם וברצף.
לא קשה והכי טוב: מטעינים בעמדות הרב-קו של אגד הפזורות בכל הארץ:

מתי? השנה ניתן לרכוש כרטיס כבר מהתאריך 16.9.2018 ולהטעין אותו באחת מעמדות ההטענה של אגד בארץ. הקישור לעמדות ההטענה ושעות פעילותן נמצא כאן: 
*** במידה וישנן בעיות יש לשלוח מייל לtransportation@aguda.org.il על מנת שנוכל לפתור את הבעיות . נשמח לשמוע את חוויותיכם החיוביות והשליליות על מנת לוודא שאתם מקבלים את השירות הטוב ביותר.

 

תשובות לשאלות נפוצות

*החזר על כרטיסיות טעונות- אם יש לכם כרטיס רב-קו (שאינו בסטטוס סטודנט!) ועליו מוטענות כרטיסיות תוכלו לשחזר את הכרטיסיות בעמדת שחזור חוזים שתהיה בקמפוסים בירושלים.

* הגבלת חוזים על הכרטיס ומערכות לשחזור חוזים - הכרטיס ה"חכם" לא יכול להכיל יותר מ8 חוזים (כרטיסיה למשל היא סוג של חוזה) ולכן אם יש בידכם רב-קו עם 8 חוזים הוא יהיה חסום ולא יהיה ניתן להטעין עליו מנוי סטודנטיאלי אבל תוכלו להנפיק רב-קו חדש בעמדות בקמפוסים, ובנוסף- יהיו גם מערכות לשחזור חוזים! המערכות מיודעות לכל חברות התחבורה הציבורית ובמידה ונשארו לכם יתרות על הכרטיס הישן המערכת תעביר לכם את היתרות לכרטיס החדש- ללא צורך לקבל החזרים כספיים את החברה שטענה לו את החוזה. 


בהצלחה לכולם ושתהיה שנת לימודים בטוחה בדרכים!

הוג'יפסט - פסטיבל פתיחת שנה פתיחת שנת לימודים אקדמית מטורפת עם הליין המטורף ביותר!
לקריאה
מייצגים את האוניברסיטה בנבחרות הספורט ומקבלים 2 נ"ז!
לקריאה
מקומות אחרונים בגן הילדים של העברית בקמפוס הר הצופים - מהרו להירשם!
לקריאה