על האגודה

אגודת הסטודנטים מלווה, תומכת ודואגת לך לאורך כל התואר ובכל תחומי החיים! כי יש לך גב בקמפוס :)

אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית

אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית היא הגוף המייצג את כלל הסטודנטים הלומדים באוניברסיטה העברית. האגודה מייצגת כ-22,000 סטודנטים מקמפוסים הר הצופים, עין כרם, וגבעת רם בירושלים ובקמפוס רחובות של האוניברסיטה העברית. 

האגודה שומרת ומקדמת את זכויות הסטודנטים, ומספקת שירותים הטבות ופעילויות בכל התחומים, בתוך הקמפוס, ומחוצה לו!

 

היסטוריה

האגודה שפועלת עשרות שנים כגוף המייצג את הסטודנטים באוניברסיטה העברית נרשמה בשנת 1984 כעמותה עצמאית. מטרתה היא לפעול למען הסטודנטים ולייצגם מול האוניברסיטה, עיריית ירושלים, עיריית רחובות, גופי הממשל וגופים נוספים.

מפאת ריבוי קמפוסי האוניברסיטה העברית, קמו ברבות השנים אגודות סטודנטים מקומיות בקמפוסים השונים – אגודת הסטודנטים למדעי הטבע בקמפוס שבגבעת רם, אגודת הסטודנטים לרפואה בקמפוס עין כרם ואגודת הסטודנטים בפקולטה לחקלאות שברחובות. אגודות אלו מהוות זרוע ביצועית לאגודה המרכזית היושבת בקמפוס הר הצופים.

כלל הקמפוסים מיוצגים בגוף העליון של האגודה - ועידת האגודה - שלה נבחרים 88 נציגים מארבעת הקמפוסים אשר בוחרים את הנהלת האגודה ומקבלים את ההחלטות המרכזיות בפעילות האגודה לרבות אישור תקציב האגודה השנתי ויציאה לשביתות.

 

מבנה האגודה

הגופים הנבחרים באגודה

חברי אגודת הסטודנטים באוניברסיטה בוחרים באופן דמוקרטי, מדי שנה, 88 נציגים מחוגים שונים לכהונה כנציגיהם בוועידת אגודת הסטודנטים. הוועידה, המתפקדת למעשה כמעין "פרלמנט", מתכנסת פעם בשישה שבועות ומאשרת את התקציב, שינוי התקנון ושינויים אסטרטגיים בפעילות האגודה. בראש הוועידה עומדת הנשיאות, האחראית על תפקודה וכינוסה בדומה ליו"ר הכנסת וסגניו.

יו"ר האגודה נבחר על ידי ועידת האגודה לכהונה של שנתיים ואחראי על ניהול האגודה והוצאה לפועל של החלטות הועידה.

הוועד המנהל של אגודת הסטודנטים מורכב מתשעה חברי ועידה (נציגי הסטודנטים מהפקולטות השונות). תפקיד הוועד המנהל, שהוא למעשה מעין "רשות מבצעת", הוא להתוות את מדיניות האגודה ופעילותה.


הגוף המקצועי

בראש הגוף המקצועי עומד מנכ"ל האגודה שנבחר פעם בשנתיים. גוף זה מורכב מחמש מחלקות ביצועיות ושתי מחלקות מעטפת. ניהולה הרוחבי של כל מחלקה מתבצע על ידי ראש המחלקה, תחתיו עובדים הרכזים הייחודיים לכל קמפוס. פעילות המחלקות השונות מבטיחה את השמירה על זכויות הסטודנטים וכן את טיפוח חיי החברה והתרבות בקמפוס ובעיר.
 

מחלקות האגודה

פעילות האגודה מתבצעת בפועל באמצעות שבע מחלקות, כאשר לכל אחת מהן ראש מחלקה, החולשות על תחומים שונים הנוגעים לסטודנטים ולאגודה.

  • מחלקת אקדמיה – מסייעת לסטודנטים בתחום האקדמי ומספקת בנק סיכומים, ספריית השאלה, לוח מורים פרטיים, ותמיכה שוטפת באמצעות דף הפייסבוק ובאמצעות יצוג האינטרסים הסטודנטיאליים אל מול רשויות האוניברסיטה.

  • מחלקת רווחה – מעניקה לסטודנטים שירותי רווחה בתחום הדיור, התחבורה, הקריירה, הביורוקרטיה והצרכנות בקמפוס ומחוצה לו.

  • מחלקת תרבות – עוסקת בהפקת אירועים בקמפוסים השונים, במעונות בירושלים וברחבי העיר. בין השאר ירידים, ציון חגים, טקסים, הופעות, סרטים, מסיבות, סיורים, יום הסטודנט ועוד.

  • מחלקת חברה וקהילה – עוסקת בעירוב סטודנטים בפעילויות חברתיות, מעודדת, תומכת ומטפחת פרויקטים של יזמות חברתית, ומקדמת מודעות סביבתית בקמפוסים. בנוסף, המחלקה מלווה את פעילותם של התאים הסטודנטיאליים.

  • מחלקת אוכלוסיות – המחלקה שואפת לייצג, לתמוך ולקדם את מגוון האוכלוסיות בקמפוס במטרה ליצור רב תרבותיות באקדמיה ובחברה ככלל.

  • מחלקת הסברה – אחראית לפרסום ושיווק אירועי ושירותי האגודה בקרב הסטודנטים. בנוסף לפרסומים במדיה המודפסת, מתפעלת המחלקה את אתר אגודת הסטודנטים, את עמודי הפייסבוק ואת המייל השבועי של האגודה. כמו כן, אחראית לקשר של האגודה עם התקשורת.

  • מחלקת לוגיסטיקה ותפעול – מספקת שירותים לוגיסטיים לשאר מחלקות האגודה ומתפעלת את אירועי האגודה בקמפוס ומחוצה לו.

 

חברות וגופים כלכליים שונים בבעלות אגודת הסטודנטים

  • סקופוס – חברה כלכלית שמייצרת הכנסה פיננסית המאפשרת את פעילות האגודה. זאת, באמצעות שיווק, פרסום והפקה. בין היתר, החברה מפיקה את פי האתון – העיתון הסטודנטיאלי של האוניברסיטה העברית, היוצא לאור פעם בשבוע ומופץ ברחבי הקמפוסים.

  • אקדמון ישראל – האגודה מחזיקה ב-25% מהבעלות על אקדמון ישראל, רשת חנויות לציוד משרדי ועוד. אקדמון ישראל הינה חברה משותפת לחברת "אקדמון" שהינה חברה שהוקמה לפני עשרות שנים להפעלת חנויות לציוד משרדי בבעלות משותפת של האגודה והאוניברסיטה העברית וחברת "קרביץ". הרשת מחזיקה חנויות בארבעת הקמפוסים של האוניברסיטה, וכן במקומות נוספים, ביניהם המרכז האוניברסיטאי אריאל,אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, אוניברסיטת בר-אילן ועוד.

  • סיפתח - מרכז יזמות עסקית. סיפתח הוקמה לצורך סיוע לסטודנטים בתחומי תעסוקה. החברה פועלת עם גופים עירוניים וממשלתיים בירושלים לסיוע לסטודנטים במיזמים שונים, בעיקר מתחום ההיי-טק. סיוע זה כולל ליווי של חונכים מקצועיים של מיזמים, סדנאות, כנסים ועוד. מטרת המרכז הינה בין היתר לקדם פתיחת עסקים בעיר ירושלים.

 

יו"רית

פני אפרצב

מזכירת אגודה גבעת רם

מעין יצחק

רמ"ח לוגיסטיקה

ארקדי שלייפר

ראש מחלקת אוכלוסיות

שני שוורץ

ראש מחלקת תרבות

יובל מנשרוב

מנכ"לית

סיוון דגן

רכ שנה א לא לבד

אלון שטרנברג

רכזת ספורט

שרון ארונוף

מנהלת פאב האיינשטיין

מירב

רכזת חברה וקהילה

עידית חלותי

רכזת אקדמיה

סתיו בנימין

רכז פרויקטים אקדמיים

אלכס פריצקר

רכז תרבות

דור דרי

מנהל פאב הפאקטור

ניקולא מנסור

רכז הסברה

יניב זאבי

גרפיקאית

שובל שושני

יו"ר

נוי סער

גרפיקאי

יוחאי מיטל

רכזת שנים קליניות רפואה

עומר אלעזר

רכזת שנה א לא לבד

רביד דגני

רכזת אקדמיה

נועה גוזנר

רכזת שנים קליניות רפו"ש

טל אבנחיים-פנחס

רכזת מנטורים

רונית פינסקי

רכז תרבות

מור עובד

רכז הסברה ודוברות

דורון רם

רכז רווחה חברה וקהילה

נדב שמש

רכז אקדמיה - מדעי המחשב והנדסה

עדי קייזר

רכזת אקדמיה - מדמ"ח והנדסה

עדי קייזר

רכז לוגיסטיקה

אריק שטיין

מדעי הקרקע והמים- שנה ג'

שחר רוזנבלט

רכזת טפטפת

מורן כהן

רכזת שיווק והסברה

צליל דובריש

רכזת טפטפת

מורן

מנכ"ל

חגי שרף

מנכ"לית האגודה

סיון דגן

יו"ר הר הצופים

דנה קציר

רכזת מרתונים וחוגים

נעם משעלי

רכזת תרבות

שחף גוטליב

רכזת טפטפת

מורן כהן

רכזת טפטפת

אדר מזרחי

רכז לוגיסטיקה

מתן לביוב

רכז חברה ורווחה

אביב רזניק

רכזת אקדמיה

מורן קופ

מזכירה

דנה שדה

מזכירות האגודה בהר הצופים

קליר ינון

רכזת משאבי אנוש

ליהי נחום

ראש מחלקת אקדמיה

רן קניגסברג

רכז אקדמיה פקולטת חברה

רכזת אקדמיה - רוח

נוי רודקו

רכזת שירותים אקדמיים וחוברות מבחנים

אופיר גבריאלי

רכז מרתונים הר הצופים

אילן וריאט

מייצגים ועדות משמעת

מיכל גפר

מנהלת תכנית שנה א לא לבד

אוריה דסקל

רכזת שנה א’ לא לבד - חברה

אדוה מצליח

רכז ’שנה א’ לא לבד’ רוח, חינוך ועו"ס

נעמה זקס

רכזת מתמחים

נעמה וייס יניב

ראש מחלקת רווחה

אלה העצני

רכז תחבורה, ביורוקרטיה ודיור

גלעד לסלוי

רכז צרכנות, תעסוקה ובירוקרטיה

ולדי בבושקין

רכזת לוגיסטיקה ורווחה

אסיל מווקת

ראש מחלקת לוגיסטיקה

שירלי פוזנר נחום

רכז לוגיסטיקה

ווג’די מחמוד

רכז לוגיסטיקה חוץ

אבראהים מוסטפא

ראש מחלקת תרבות

טורי רוברטס

רכזת תרבות פקולטת רוח

ספיר חוזה

רכזת תרבות קמפוס הר הצופים

רותם טרקטינסקי

רכז תרבות פקולטת חברה

גל בוימן

רכזת ספורט

מיכל קריינר

רכזת קשרי חוץ ותלמידי חו"ל

נועה שבת

מנהלת פאב האיינשטיין

מירב דמתי

ראש מחלקת חברה וקהילה

הודיה מויאל

רכזת פרויקטים חברתיים

הדר ויסמן

רכזת אוכלוסיות

דניאל רוזנברג

רכזת שיוויון מגדרי והטרדות מיניות

סתיו בילי פילץ

ראש מחלקת הסברה

אודי שאינסקי

דובר

טל גלברט

גרפיקאי

פז רוטשטיין

רכז הסברה

אסף הימן

גרפיקאית ועדים חוגיים

אייל בלבין

גרפיקאי ומפיק וידאו

נדב שואט

מנהל ניו מדיה וקריאייטיב

טמיר דיין

רכז אינטרנט

דורון צעדה

ע. מנהלת חשבונות

נטליה פביאן

מדעי הקרקע והמים- שנה ב’

דרור אטלינגר

כלכלת סביבה וניהול- שנה א’

שמרי כהן

מדעי הצמח - שנה ב׳

אלון רפפורט

מדעי הצמח - שנה א׳

אורי קליינר

רפואה וטרינרית- שנה א’

טל חסנוב

מדעי התזונה- שנה א’

בראל מישאל

נציגת החוגים הוראת המדעים (501), מדעי המחשב (521)

ירדן טל

נציג החוגים הוראת המדעים (501), מדעי המחשב (521)

עומר יעקבי

נציג החוגים הנדסת מחשבים(586), הנדסת מחשבים- התמחות מיקרו/אופטואלקטרוניקה(587), פיסיקה יישומית(5

טל מקדושי

נציג החוגים מתמטיקה 530 פיסיקה 541 מתמטיקה פיסיקה תלפיות 520 מתמטיקה במסלול הוראה 531

אסף נוידרפר

נציגת החוג מתמטיקה 530 פיסיקה 541 מתמטיקה פיסיקה תלפיות 520 מתמטיקה במסלול הוראה 531

טליה ברש

נציג חהוגים כימיה(560 )תכנית מצטיינים "אמירים" טבע(555) תלמידי תיכון במדעי הטבע(593) תוכנית מיוחדת במדעי הטבע(599) תכנית משולבת פיסיקה/כימיה (569 ) מדעי המח:חישוב ועיבוד מידע במח (597 ) מדעי הכימיה והביולוגיה (566)

יהל שנר

נציגת החוגים צירוף פסיכולוגיה ומדעי החיים(318), מדעי המחשב וביולוגיה חישובית(532), מדעי החיים ביולוגיה(570), מדעי הצמח בוטניקה(572), גנטיקה(575), ביוכימיה מבנית ומולקולארית(577), ביו-הנדסה(582), מדעי המח וההתנהגות(576), ביולוגיה תאית והתפתחותית(573)

פני אפרצב

נציגת החוגים צירוף פסיכולוגיה ומדעי החיים(318), מדעי המחשב וביולוגיה חישובית(532), מדעי החיים ביולוגיה(570), מדעי הצמח בוטניקה(572), גנטיקה(575), ביוכימיה מבנית ומולקולארית(577), ביו-הנדסה(582), מדעי המח וההתנהגות(576), ביולוגיה תאית והתפתחותית(573)

רונית פינסקי

נציג החוגים גיאולוגיה(590), מדעי כדור הארץ(595), תכנית ללימודי הסביבה(591), ניהול טכנולוגיה(596), אקולוגיה, אבולוציה והתנהגות(579), מדעי האטמוספירה(545), אקלים, אטמוספירה, ואוקיאנוגרפיה(547), אוקיאנוגרפיה(592), הידרולוגיה ומשאבי מים (589), תואר שני בלימודי הסביבה (809)

יהודה מימרן

נציגת החוגים רפואה כולל שנים קליניות (601), רפואה - לימודים כללים (699)

אלה יונה

נציג החוגים רפואה כולל שנים קליניות (601), רפואה - לימודים כללים (699)

יוסי מילשטיין

נציג החוג לרפואה

יהונתן פרידלנדר

נציגת החוגים מדעים ביו רפואיים ברפו"ש (617) מדעים ביו-רפואיים(602), ביוטכנולוגיה(890), בריאות הציבור ורפואה קהילתית(603), בריאות הציבור ורפואה קהילתית בינ"ל(616), אפידמיולוגיה קלינית(698), מדעי הרפואה- סיעוד קליני(630

אלין יה

נציג החוג מדעים ביו רפואיים ברפו"ש (617) מדעים ביו-רפואיים(602), ביוטכנולוגיה(890), בריאות הציבור ורפואה קהילתית(603), בריאות הציבור ורפואה קהילתית בינ"ל(616), אפידמיולוגיה קלינית(698), מדעי הרפואה- סיעוד קליני(630

גיא קלר

נציגת החוגים רפואת המשפחה(613), סיעוד- "הדסה"(606), סיעוד- "אסף הרופא"(608), מדעי הסיעוד לאחיות מוסמכות(609), סיעוד שלוחת "קפלן"(610), סיעוד לחובשים קפלן(619), ניהול מערכות בריאות (618), ריפוי בעיסוק(607), ריפוי בעיסוק- לימודים מתקדמים(627)

ניבה הרשקוביץ

נציגת החוגים רפואת המשפחה(613), סיעוד- "הדסה"(606), סיעוד- "אסף הרופא"(608), מדעי הסיעוד לאחיות מוסמכות(609), סיעוד שלוחת "קפלן"(610), סיעוד לחובשים קפלן(619), ניהול מערכות בריאות (618), ריפוי בעיסוק(607), ריפוי בעיסוק- לימודים מתקדמים(627)

יפה מתתיה

נציג החוג רוקחות(621), תכנית הסבה לרוקחות(640), מדעי התרופה תכנית מצוינות (624), רוקחות קלינית(625), רוקחות לימודים מתקדמים (622) רפואה - המסלול הצבאי צמרת (681)

בן לוי

נציג החוגים רוקחות(621), תכנית הסבה לרוקחות(640), מדעי התרופה תכנית מצוינות (624), רוקחות קלינית(625), רוקחות לימודים מתקדמים (622) רפואה - המסלול הצבאי צמרת (681)

סער בן ציון

מדעי הצמח - שנה ג'

נדב דנציגר

מדעי הצמח בחקלאות (710) - שנה א'

אלון רפפורט

נציג כלכלה

יותם בראון

מדעי בע״ח - שנה ב׳

נטע שקד

אגרואקולוגיה ובריאות הצמח - שנה ב׳

שירן וסקר

מדעי הצמח - שנה ג׳

שחם מגידיש

נציג המכינה

עמוס דביר

נציג תארים מתקדמים

שי אבישר

נציגת מקבץ יהדות, ארכיאולוגיה, רביבים

נעה גולדברג

נציג מקבץ יהדות, ארכיאולוגיה, רביבים

רועי מזרחי

נציגת קוגניציה ומדעי הדתות

ניקי פירן

נציגת לשון עברית, בלשנות, יידיש ושפה וספרות גרמנית

אוֹרִי שפר

נציג פילוסופיה, התכנית הרב-תחומית ואמירים

איתי כהן

נציגת פילוסופיה, התכנית הרב-תחומית ואמירים

מישל וקסלר

מדעי התזונה - שנה ב׳

עמר דחוח

נציגת החוגים למזרח תיכון ולשפה ולספרות ערבית

יונת לוי

מדעי התזונה - שנה ג׳

ויקי גולדין

נציגת מקבץ ספרויות והחוג לאנגלית

רבקה זיוי

נציגת החוג ללימודי אמריקה הלטינית

ליירה סנס

נציג החוג ללימודי אסיה

דורון אלבז

נציגת מקבץ אמנויות, תיאטרון ומוסיקולוגיה

שקד בוזנח

נציגת היסטוריה כללית והיסטוריה של עם ישראל ויהדות זמננו

דניאל הירשפלד

נציג החוג לסטטיסטיקה

תומר יוסף

נציגת קרימינולוגיה

נגה ספרא

נציג בי"ס רוטברג ותלמידי חו"ל

איתן ליטוין

נציגת החוג לפסיכולוגיה

שירה הבל

נציג החוג לפסיכולוגיה

יהונתן סמייה

נציגת החוג לפסיכולוגיה

שירה רוטמן

נציגת סוציולוגיה ואנתרופולוגיה

שיראל דדון

נציגת עבודה סוציאלית

דנה קציר

נציגת עבודה סוציאלית

עמית כהן

נציגת החוג לחינוך

אושר בניסטי

נציגת החוג לחינוך

ענבר נווט

נציגת חינוך תארים מתקדמים

הודיה לוי

נציג פכ"מ

יונתן ולפר

נציגת פכ"מ

נועה אברהם

נציג מדע המדינה

רועי בכר

נציגת מדע המדינה

רעות מצקין

נציגת גיאוגרפיה

חן פסקה

נציג החוג לתקשורת ועיתונאות ומגדר

יאיר סמוליאנוב

נציגת החוג לתקשורת ועיתונאות ומגדר

אמבר סנסורה

נציגת משפטים

שי פודולר

נציג משפטים

‫אביתר גבריאלי‬‎

נציגת משפטים

דפנה שובל

נציג משפטים

אבי בלדי

נציגת יחב"ל, חקר סיכסוכים ולימודי פיתוח קהילות

לילך טופז

נציגת יחב"ל, חקר סיכסוכים ולימודי פיתוח קהילות

שני שבנוב

נציגת יחב"ל

שלי קופטש

נציג כלכלה

נתנאל כהן

נציג כלכלה

יותם בראון

נציג כלכלה

אילן וריאט

נציג מנהל עסקים

ליאם גקמן

נציג מנהל עסקים

אביב בראון

נציגת חשבונאות

עדי צרפתי

ביוכמיה ומדעי המזון- שנה א’

רינת גיימן

תארים מתקדמים

ניצן בירנבאום

מדעי בעלי החיים- שנה א’

נועם גולדמן

מדעי הקרקע והמים- שנה ג’

שחר רוזנבלט

יו"ר הר הצופים

דנה קציר

יו"ר גבעת רם

אסף נוידרפר

יו"ר עין כרם

נוי סער

מדעי בע״ח - שנה ג׳

דורן גל

נציג סיעת חברה

תומר שילה

נציג סיעת חברה

נועם אלטחן

נציגת סיעת רוח

יונת לוי

מדעי התזונה - שנה ב׳

נועם מלכה

ביוכימיה ומדעי המזון - שנה ב׳

ספיר שוורצברג

רפואה וטרינרית - שנה ב׳

רביע רבאח

חודש בסימן חדשנות
הכל אני יכול בחופש הגדול
כל מה רציתם לדעת על השנה החדשה
לא דוח - סתם בדיקה
דוחודשי אפריל-מרץ 2018
דוחודשי נובמבר 2018
דוחודשי דצמבר 2018
0000-00-00
0000-00-00 דיון על הבניין החדש של האגודה
0000-00-00 ישיבת ועידה
0000-00-00 ישיבת ועידה
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00 ועדת_כספים_16.05.2016_(3)
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
0000-00-00
2017-11-25
2017-11-25
2017-11-25
2017-11-25
2017-11-25
2017-11-25
2017-11-25
2017-11-25
2017-12-05
2017-12-09
2018-01-02
2018-01-29
2018-01-31
2018-02-11
2018-02-19
2018-02-28
2018-03-29
2018-03-28
2019-01-13 כל הקמפוסים
Memorial Day for Israel's Fallen Soldiers
לקריאה
לקריאה
אגודת הסטודנטים מזמינה אתכם להתכנס לזיכרם של ששת המליונים הנספים בשואה ולזכר מעשי הגבורה
לקריאה
סוגרים לך את הפינה עם מחסן השכרת הציוד! מי צריך לקנות כלי עבודה כאפשר להשאיל מהאגודה?
לקריאה