חמישה טיפים שיסדרו לכם את המבחנים

עכשיו נשאר לכם רק ללמוד

תקופת המבחנים בלימודים האקדמיים היא תקופה רוויית אתגרים עבור כל סטודנט, ובמיוחד בשנה א' כשנבחנים בפעם הראשונה. בר, סטודנט שנה ב' למדעי הצמח, הוא מנטור של שנה א' ורכז המרתונים שלנו, ולכן ריכז לכם את הטיפים שלו להתמודדות בהצלחה במבחנים הראשונים תוך שמירה (יחסית) על שפיות.

כתבה מאת בר אנמוט, סטודנט למדעי הצמח.

 


1. תורידו פאניקה!

via GIPHY

 

יש סטודנטים שמעולם לא חוו פאניקה, ויש כאלה שהם סיר לחץ גם בחופשת סמסטר. פאניקה לא עוזרת בכלום, ודרך מעולה להתמודד עם כל העומס היא לרשום את כל המטלות שלכם בתחילת השבוע - ולהציב יעדים ריאליים. כנראה שלא תמיד תעמדו בכולם, אבל לפחות תדעו איפה הפערים שלכם ותוכלו לסגור אותם בהמשך.

 

 

2. תשתמשו בכל האמצעים!

via GIPHY

 

הרצאות בזום הם רק חלק מהתמונה - פנו לדיקנט לצורך אבחונים, תמיכה והקלות, פנו להתייעצות עם האגודה או עם המנטור, נצלו שעות קבלה עם מתרגלים, חפשו מורים פרטיים במחירים סטודנטיאליים באתר אגודה, או תירשמו למרתונים (כן, כרגע ההרשמה נגמרה - אבל צפויים להיפתח עוד לקראת מועדי ב'!). עומדות לפניכם הרבה אפשרויות לעזרה מהאוניברסיטה והאגודה, למה שלא תשתמשו בהן? 

 

 

3. תמצאו את הסגנון שלכם

via GIPHY

 

בשנה א שמעתי אין ספור פעמים את המשפט "בשנה א לומדים איך ללמוד". גם כשכל השנה חשבתי שמתאים לי משהו מסוים, בתקופת המבחנים הבנתי שמתאים לי ההפך. אז בין אם אתם ינשופים שלומדים רק בלילה, או שהתרגלתם ללמוד רק לבד - עכשיו זה בדיוק הזמן לנסות דרכים חדשות ללמוד לפני שמגיעים לתקופת השיא.

 

 

4. מיקום!

via GIPHY

 

עכשיו עם הסגר ובכלל עם כל ההגבלות זה יותר מאתגר, אבל תמיד אפשר להיות יצירתיים. כדאי להתרחק מסביבת הנוחות של הנטפליקס והמיטה, ולהקדיש מקום ספציפי ללימודים. אם אין לכם אפשרות כזו, לפחות צאו מנטלית מאיזור המיטה והעייפות - צאו מהפיג׳מה ותלבשו בגדים אחרים כדי להיכנס למצב של למידה.

 

 

5. אל תשכחו להיות בני אדם.

via GIPHY

 

הגענו לטיפ הכי חשוב. כשלומדים בזום קשה לשים לב לאנשים מסביבכם, ויש סטודנטים שתקופת המבחנים מכניסה אותם ללחץ מטורף. תהיו שם בשביל חברים שלכם - תשאלו מה שלומם, תבדקו שהם שורדים או תנסה ללמד אותם (בעיניי גם השיטה הכי טובה להפנים חומר זה ללמד אותו). למבחנים תמיד יש מועד ב', אבל לאנשים לא.

 

המון בהצלחה, ושלא תדעו עוד חדו"א!

 

 

 

רוצים גם לשתף במשהו שכתבתם?
שלחו לנו עוד היום! יש גם פרסים!
https://www.aguda.org.il/fakultalk
 

"לא קל להסביר לישראלי הממוצע את העניין בחג ואת עצם היותו חג שאינו דתי אלא חג פשוט ומשפחתי שמעניק משמעות לכך שחלפה לה שנה...

Posted by ‎אגודת הסטודנטים בפקולטה לחקלאות‎ on Thursday, December 17, 2020
ארנונה, רב-קו וכל מה שצריך לדעת כדי להשתחרר מהטפסים!
לקריאה
כל מה שצריך לדעת על ההיערכות המשותפת שלנו לתקופת המבחנים
לקריאה
עכשיו נשאר לכם רק ללמוד
לקריאה